Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Kralupská rafinerie se kvůli havárii zastavila. Místo výroby dováží

Rafinerie v Kralupech
Rafinerie v Kralupech  (Autor: Blesk/ David Malík)
Autor: Mii - 
26. května 2016
14:06

Výroba v kralupské rafinerii stojí. Můžou za to mimořádné události z minulého týdne, kvůli kterým bylo zpracování ropy dočasně zastaveno. Odstávka potrvá několik týdnů, uvádí petrochemický holding Unipetrol na svých webových stránkách.

Upozornil na to ve čtvrtek server Lidovky.cz. Podle něj se výroba benzinu zastavila v neděli a petrolejáři se nyní snaží výpadek pokud možno v plné míře nahradit zvýšením dovozu. Web dodává, že na částečný výkon pracuje od loňského výbuchu i litvínovská rafinerie stejného vlastníka. 

„Byla odstavena celá výroba kralupské rafinérie. V současné době se odhaduje, že odstávka rafinérie Kralupy potrvá několik týdnů,“ řekl serveru mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda.

Neplánovanou odstávku si podle webových stránek firmy vyžádala mimořádná událost na jednotce fluidního katalytického krakování, která nastala 17. května. V následujících dnech bylo zastaveno zpracování ropy. Odstávka má dopad i na výrobu litvínovské rafinerie, která pokračuje v omezeném režimu, a je omezena i výroba polypropylenu.

„Přesný dopad na využití litvínovské rafinerie a výrobu polypropylenu a odhad negativního dopadu na finanční výsledky skupiny Unipetrol je nyní předmětem dalšího vyhodnocení a analýz,“ uvedla firma.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud