Nádraží v Bohumíně se po požáru nevzpamatovalo: Vlaky mají velká zpoždění

Autor: Matěj Smlsal - 
8. března 2016
11:26

Už je to téměř měsíc od chvíle, kdy hořelo na frekventovaném železničním nádraží v Bohumíně na Ostravsku. Zatímco pro osobní a některé dálkové vlaky je trať průjezdná, spousta spojů tudy stále nejezdí. A cesta po objízdné trase se prodlouží o desítky minut. Podle informací Blesk.cz mají začít jezdit všechny vlaky přes Bohumín až začátkem dubna.

Požár v první polovině února zachvátil rozvaděče, rozvody a zabezpečovací zařízení. To mimo jiné způsobilo, že příslušné výhybky se ovládají ručně a nejsou v provozu všechna nástupiště.

Začátkem dubna by řízení stanice mělo být napojeno na provizorní ovládání z kontejnerového dispečinku. Od té doby by měla být k dispozici všechna nástupiště a cestující by neměli poznat rozdíl v kvalitě cestování,“ řekl Blesk.cz mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Odklonem z Ostravy přes Havířov nyní jezdí tyto spoje: Ex i EC Praha–Ostrava–Žilina a SC Praha–Ostrava–Košice. Pendolina, která běžně míří do Bohumína, končí v Ostravě a do Bohumína doveze cestující náhradní autobus. Stejně tak rychlíky mezi Brnem a Bohumínem nahrazuje v úseku od Ostravy autobus. To samé platí i pro cestu zpět.

Vlaky linky EC Praha–Warszava jedou v úseku Ostrava hl. n.–Chalupki a zpět odklonem.

Cesta trvá o 10 až 30 minut déle

Na tratích nyní platí výlukový jízdní řád. „Osobní vlaky jedou dle výlukového jízdního řádu ve srovnání s tím platným o deset minut déle. Zpoždění 20 až 30 minut mohou mít při projetí postiženým úsekem také spoje linky EC Warszawa–Ostrava–Přerov–Břeclav–Vídeň/Budapešť či noční spoje,“ řekla Blesk.cz mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Pan Pavel, který minulý týden čekal na vlak z Polska, ale stál na nástupišti o více než hodinu déle. „Pokud bylo zpoždění hodinové, domnívám se, že bylo zapříčiněno jinou mimořádností na trase daného vlaku,“ sdělila Šubová.

Ačkoliv od dubna bude nádraží pro cestující kompletně v provozu, do stavu jako před požárem se dostane nejdřív až před koncem roku. „Tato mimořádnost výrazně ovlivňuje i zajíždění jednotek, vozů a lokomotiv z či do bohumínského depa,“ dodala mluvčí.

Podívejte se, jak na nádraží hořelo:

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud