V Praze shořela dvě policejní auta: Kriminalisté pátrají po možném žháři

Autor: mka - 
14. února 2016
12:34

Poblíž služebny v Praze-Hájích vzplála dvě policejní auta. Oheň podle svědků sahal do výše několika metrů a rychle zachvátil oba vozy. Po možném žháři pátral služební pes i vrtulník.

Okolo 4. hodiny ranní si požáru dvou zaparkovaných aut v ulici Nad Úpadem všimli sami policisté. Podle svědků sahal oheň do výše několika metrů a rychle se rozšířil na obě auta. Uhasit se jej podařilo až přivolaným hasičům. Policisté museli všechny příjezdové cesty uzavřít.

Zatím se zdá, že požár byl s největší pravděpodobností založen úmyslně. „Šlo o požár dvou vozidel dopravní služby 4. policejního obvodu. Okolnostmi se nyní budou zabývat kriminalisté. Příčina požáru je v tomto okamžiku předmětem vyšetřování,“ řekl Blesk.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Hořící auta patřila dopravní policii, která v ulici nově sídlí. Přestěhovala se tam z Kaplanovy ulice na pražském Chodově. Přitom jedno z aut mělo být jen několik měsíců staré. Policisté okamžitě začali pátrat po možném pachateli.

 

Hledali především v blízkých lesích, které se rozléhají okolo hostivařské přehrady. Přírodní park Hostivař-Záběhlice je totiž od služebny vzdálen jen několik metrů a policisté se domnívali, že by se pachatel mohl skrývat právě tam. Na pátrací akci byla nasazena speciální pořádková jednotka, psovod se služebním psem i vrtulník s termovizí. Policisté pátrali také v ulicích okolo služebny.

 

jiri.k ( 14. února 2016 20:53 )

Tady je to naprosto jasné. Pro pachatele si můžou zajít mezi anarchisty do squattu Klinika, nebo je zatknout až budou zase šikanovat Řízkárnu. Jednou už policejní auto zapálili, je nepochybné, že to budou dělat zas a znova.

rumungro ( 14. února 2016 16:25 )

Odborový šéf dostal kopačky,tak teď je na řadě Chovanec.

rumungro ( 14. února 2016 16:23 )

Kdo a kde jsou zakuklení pepíci?

lug70 ( 14. února 2016 13:26 )

Poslední dobou přímo samotná policie organizuje diverzní a provokační akce, jako nedávno při protiimigrační demonstraci (muž v hnědé bundě, dlažební kostky z polystyrénu, radikálové v kuklách chodí do budovy Ministerstva vnitra jako do vlastního bytu. Stejní policejní "radikálové" potom hází molotovův koktejl ve tvaru světlice do budovy neziskovky, kde zapálil záclonu). Nepodpálili si ty auta nakonec sami policajti?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud