Na konec světa čekejte v Česku: Obří podzemní bunkr u Prahy zaujal svět

Autor: bop - 
11. listopadu 2015
05:39

Kdyby přišla třetí světová válka, byla by nejspíš válkou poslední. Moderní zbraně jsou skutečně schopné celkem záhy zlikvidovat celou planetu. Většina obyvatelstva by zahynula, šanci přežít ale může mít hrstka vyvolených boháčů. Kde? V luxusním obřím bunkru u Prahy, pokud se tam stihne po vystřelení první rakety přemístit. Poprvé o něm přinesl informaci týdeník Echo, nyní si ho všímá už i svět. 

Speciální luxusní a vysoce bezpečný bunkr pro vyvolené spadá pod přísné utajení. Určitým lidem měla přijít pozvánka, která o projektu stručně informuje a v případě zájmu předává další instrukce. Ani ti, kterým se této pocty dostalo, však nedostanou informací mnoho.

Více detailů zájemci obdrží až po vyslovení jasného souhlasu a předání kontaktních informací. Tento podnikatelský projekt zaujal dokonce už i zahraničí. O českém „super-bunkru“ psal web britského deníku The Daily Mail.

Konstrukce začala už v roce 1984, tedy v době, kdy vrcholila studená válka. Na stavbě se dohodly tehdejší vlády Československa a Sovětského svazu.

Nejspíš jde o největší zařízení svého druhu na Zemi. Podzemní komplex s názvem podle keltských usedlostí Oppidum se rozkládá na ploše 30 tisíc metrů čtverečních, samotné podzemní podlaží je na ploše 7200 metrů čtverečních. Uvnitř najdete bazén, zahrady, lázně, kino či přistávací plochu pro helikoptéry. Z venku usedlost vypadá obyčejně, ale podzemní prostory jsou kolosální.

V případě katastrofy jsou obyvatelé komplexu plně vybaveni a zabezpečeni až na dobu deseti let. Bunkr je předzásoben trvanlivými potravinami, lékařským a chirurgickým vybavením a disponuje i vlastní čističkou vody. Mimo to zde najdete simulaci přirozeného světla, privátní trezory a přímé satelitní spojení se světem.

Navíc je prostor špičkově zabezpečen pomocí technologie otisků prstů, skenerů duhovky a kamer. „Unikátnost tohoto bunkru tkví v tom, že kombinuje nejmodernější zabezpečení s luxusem a komfortem,“ uvedl bezpečnostní expert Andor Šándor.

Desterz ( 30. září 2017 17:52 )

Leda blázen by do tohoto bunkru šel. Riziko číslo 1: do dvou týdnů dostanou všichni egouši uvnitř takovou ponorku, že se vyvraždí navzájem. Riziko číslo 2: kdo jim tam bude posluhovat - a proč? A z toho plyne riziko číslo 3: kolik dní potrvá, než si ochranka uvědomí, že má nad svými zazobanými páníčky neomezenou moc? Skvělý námět na horor! A něco takového jsem už četl na http://www.horror.cz/hororove-povidky/

zelena.karkulka ( 12. listopadu 2015 00:19 )

 Jaký to má jako význam? Dřív nebo později budou muet z každého bunkru vylézt,lepší je to mít rychle za sebou.

lalia ( 11. listopadu 2015 17:45 )

Takové luxusní "bunkry"byly připraveny pro špičkové komunistické funkcionáře před revolucí/nevím jestli to není on/ a teď to zase bude pro milionáře,miliardáře.Prostý člověk jenom zírá.Nás neochrání nikdo.

ivoadler ( 11. listopadu 2015 12:56 )

Z kontextu jsem vyrozuměl, že se jedná o komerční projekt. Kdo na to má, má i šanci.

mrdlafka ( 11. listopadu 2015 11:46 )

jsou, ale na kouření a polikání budou dobrý

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud