Fotograf Blesku uspěl na Czech Press Photo. Zaujal fotkou Zemana s poklopy

Autor: mts - 
12. 10. 2015
12:05

Fotograf Blesku David Kundrát bodoval v prestižní soutěži Czech Press Photo. V kategorii Lidé, o kterých se mluví, zaujal porotu fotografií prezidenta Miloše Zemana při návštěvě Karlovarského kraje. Zachytil hlavu státu u stolu, zatímco kuchař zvedá poklopy na jídlo zvané cloche. Kundrát pojmenoval snímek Korunovaná hlava.

Fotka vznikla v hotelu Esplanade během dubnové návštěvy Karlovarského kraje. Zeman sedí v řadě u stolu spolu s dalšími lidmi, zatímco za nimi stojí číšníci a zvedají cloche neboli poklopy na jídlo. Kundrát za ni získal v dané kategorii 2. místo.

Bylo velmi vtipné pozorovat, jak se pan prezident snaží zahlédnout pokrm pod zrovna odendaným clochem,“ zavzpomínal Kundrát.

Ten bodoval v soutěži Czech Press Photo už v roce 2002 fotkou muže, který během povodní přehazuje přes plot psa, aby ho zachránil.

První cenu v kategorii Lidé obdržel fotograf světové agentury AP za snímek, při němž ochranka chrání Miloše Zemana před létajícími vejci, která házeli jeho odpůrci při oslavách výročí Sametové revoluce.

Fotografií roku se stal snímek Jana Zátorského z MF DNES, který zachytil uprchlíky na maďarskosrbské hranici.

Porota posuzovala celkem 3700 fotografií od 278 z Česka a Slovenska. V osmi kategoriích udělila po třech cenách, dále rozdala 10 čestných uznání.

Podívejte se, které fotografie také bodovaly:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

oltec ( 12. října 2015 20:52 )

kecáš mathony pro tebe asi byla Dáša jediná správná dáma a Havel to byl vzor všem ožralum že

mathony ( 12. října 2015 17:37 )

no to snad ne já ho neznal osobně ale ktomu má sakra daleko co znám z dějin ten neurážel svůj národ

mathony ( 12. října 2015 17:33 )

to je naše reprezentace státu dáma jako by odcházela z JZD a člověk tvorstva přesně jako na procházce Vysočinou na co mají a platí poradce ovšem ty jsou natom stejně tak co by mohli radit nejhorší je na tom to že jsou na posměch celému světu

junkiexl ( 12. října 2015 15:27 )

Ceska objektivmi zurnalisticka intelektualni elita uz nevi jak do Zemana kopnout, jej ponizit, dehonestovat, zesmesnit... Otazka novinarum: Kolikrat za den mate spontanni ejaculaci pri vysloveni slova " Zeman"? To chceme vedet!

xiioma ( 12. října 2015 15:13 )

Koukám, že tobě zaútočila blbost na mozek - se stoprocentním úspěchem !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa