Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Tasila červenou kartu: Zeman o mně lhal, brání se veřejně uražená Marcela

Autor: kle - 
28. září 2015
21:45

Paní Marcela demonstrovala před čtvrt rokem v Havlíčkově Brodě s červenou kartou v ruce proti prezidentu republiky. Byla napadena, veřejně urážena, odvedena na policii a ještě dostala pořádkovou pokutu. O dozvucích incidentu informoval časopis Respekt.

Když se paní Marcela rozhodla před třemi měsíci vyjádřit svůj názor na hlavu státu, netušila, jakou dohru to pro ni bude mít. Přesto podle svých slov ani zpětně nelituje. „Aspoň neudělal Havlíčkův Brod v televizních zprávách ostudu,“ je přesvědčena. Více ji však mrzí reakce samotného prezidenta i okolí.

Zeman lhal, že se rozvádím

Miloš Zeman prohlásil do televizních kamer po incidentu, že žena – jak si prý zjistil – se rozvádí a je bláznivá. „Mám pro ni pochopení. Když se člověk rozvádí, potřebuje si najít nějaký odvodní kanál agrese,“ pronesl tehdy prezident a dodal, že „v každém městě se vyskytuje minimálně jeden obecní blázen.“

„Nerozvádím se. Není to pravda. Prezident v televizi zkrátka lhal,“ říká padesátnice, která nechce říci celé jméno. Jako obecní blázen podle Respektu rovněž nepůsobí.

Může občan vyjádřit nesouhlas?

Paní Marcele je Miloš Zeman na Hradě již dlouho trnem v oku. Vrávorání nad korunovačními klenoty, zostuzení ruských punkerek Pussy Riot, vulgarismy i postoj k Ukrajině. Kvůli tomu všemu se vydala na náměstí v Havlíčkově Brodě v den, kdy tam mluvil prezident.

„Ostuda! Hanba! Stydím se za svého prezidenta!“ křičela tehdy s červenou kartou v ruce. Miloš Zeman vše údajně sledoval z pódia beze změny výrazu, ale moderátor Štěpán Škorpil kontroval do mikrofonu: „Vy jste ostuda a hanba.“

Následně vyzval přítomné občany, aby řekli paní Marcele také svůj názor. „Krávo, drž hubu! Skoč do Sázavy, ty strašidlo! Jdi do p*dele, špíno,“ volali na ni. „Ty couro!“ přidal se desetiletý chlapec.

Jeden starší muž z davu poté neudržel emoce na uzdě a paní Marcelu chvíli škrtil. Prezident údajně vše sledoval beze slova, dokud paní Marcelu neodvedla policie. „Asi teď bude mít Brod o občanku méně,“ komentoval to podle Respektu tehdy Škorpil, „paní se odstěhuje do Emériky, tam jí bude lépe.“

Paní Marcelu si předvolali na radnici, protože nešlo o trestný čin, nýbrž o přestupek „veřejné pohoršení“. Dotyčná tak musela navíc zaplatit 200 korun pořádkové pokuty. „Já to beru, asi je to za to, že jsem neuposlechla výzvu policie a nepřestala protestovat,“ je smířená paní Marcela. Kromě nenávistných reakcí na náměstí se jí prý dostalo i laskavých a milých chvil se spoluobčany a mnozí ji za její vystoupení chválí.

„Dostala jsem milé dopisy, to mě potěšilo. Ta podpora byla opravdu dost početná. Ale to, že člověk už zase nemůže říct buranovi, že je buran, jako to teď udělali ti kluci s trenýrkama, to je děs. Že už se to zase asi nesmí,“ zakončila.

rodrigues ( 1. listopadu 2015 21:14 )

Tuto afektovanou kravku bych nakopal do marcely, že by měla periodu ještě mnoho let po klimakteriu.

londynskypes ( 29. září 2015 13:02 )

jemu kleslo i to v poklopci nezavidim takovyho prezenta posouva se Cr zpet ke komunismu ale bude to horsi nez pred tim..

abzk ( 29. září 2015 12:38 )

Ona nechtěla, Zemana to stélo hodně, nejen peněz, jako rozvedenýmu bez první dámy by mu značně klesly šance na zvolení.

abzk ( 29. září 2015 11:11 )

Lžeš hůř jak Zeman

abzk ( 29. září 2015 11:08 )

Rudý praktiky rudýho Zemana, nic překvapivýho od šmejda křivýho. Zaplacení provokatéři na každym místě kde veřejně vystoupí, zaplacení za to aby se hlasitě pustili do těch, co se mu dovolej postavit a znemožnili je. Sám se jako vždycky brání sprostym lhanim a pomluvuma. Nic novýho, na tom ten šmejd založil už předvolební kampaň a vylízaný debilové mu to žrali. Nebejt jeho delších vymakaných opatření po StBáckym vzoru, všude by čučel na les červenejch karet. Ale co čekat jinýho od takovýho samolibýho vožralýho hovna?

Zobrazit celou diskusi