Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Kellnerova škola pro nadané: Zámeček, 2 podzemní podlaží, kryté parkoviště

Autor: ČTK - 
11. září 2015
14:58

Prestižní soukromá škola Open Gate II, kterou místo zbouraného hotelu Praha v pražských Dejvicích staví skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, bude mít tři nadzemní podlaží a dvě podzemní. Stavbu chce investor zahájit v lednu 2017.

"Budova základní školy a gymnázia Open Gate je plánována v dolní (jižní) části areálu bývalého hotelu Praha u ulice Evropská, kde dříve stávaly zchátralé garáže. Tato část bude propojena se sousedním pozemkem známým jako Hadovka," řekla mluvčí Open Gate School Jitka Tkadlecová.

Projekt tvoří dvě části. Ve východní části vyroste novostavba školy, která bude mít několik křídel a bude sloužit výuce obou stupňů základní školy a gymnázia. První nadzemní podlaží bude vyhrazeno pro kryté parkoviště se zásobovací částí, kuchyni, školní jídelnu a bufet, přístup na tribuny tělocvičny a blok odborných učeben. V druhém a třetím nadzemním podlaží budou učebny. V obou západních křídlech budovy budou v prvním podlaží učebny prvního stupně základní školy, prostory školní družiny a školní knihovny. Severovýchodní křídlo bude v obou patrech vyhrazeno pro pedagogický sbor.

Druhou součástí bude areál stávajícího zámečku Hadovka, k němuž chce investor přistavět knihovnu. Vedle postaví také nový multifunkční sál. Kromě zámečku, který až do roku 2013 sloužil jako rezidence kanadského velvyslanectví, zrekonstruuje firma stodolu a zahradní domek.

Západní křídlo zámečku bude sloužit dětskému klubu a jako hospodářské prostory, v přístavbě najde místo knihovna a učebny hudební výchovy. Ve východní části mají být prostory pro mimoškolní aktivity, konferenční sál i kavárnu. Ve stodole v jihozápadní části budou dílny výtvarných oborů, ateliéry kresby, sochařství a keramiky.

Investor chce začít stavět v lednu 2017, hotovo má být v červnu 2018. Před tím však potřebuje získat několik povolení. Kromě dvou územních rozhodnutí a tří stavebních povolení také souhlas s pokácením stromů a odstraněním starých staveb. Náklady na výstavbu v dokumentaci firma neuvádí.

Dominanta předlistopadové éry – Hotel Praha – zmizela z horizontu Dejvic loni v červnu. Areál hotelu získala PPF před dvěma lety. Bourání umožnil stavební úřad Prahy 6, demolice začala v lednu loňského roku.

Názory laické i odborné veřejnosti na bourání hotelu se lišily. Někteří architekti s demolicí nesouhlasili a hotel označovali za unikátní stavbu. Jiní oponovali, že šlo o průměrnou architekturu. PPF tvrdila, že stavba byla předimenzovaná a neekonomická.

Hotel Praha byl postaven na konci 70. let minulého století. Až do listopadu 1989 sloužil potřebám komunistické strany a československé vlády. Mnozí ho proto vnímali jako symbol předlistopadové éry.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

honza54.. ( 12. září 2015 08:38 )

jana999 ( 12. září 2015 07:41 )

my se podbízeli odjakživa, tom už je naše nátura, pořád hanit vlastní národ jako bych ten kritik sám nebyl čech. To opravdu žádný jiný národ nedělá

kvak.kvok. ( 11. září 2015 22:12 )

Němci? Mám pocit, že ty máš malý rozhled. Německo je podržtaška USA. Ano dají se najít, to jsem již psala, ale ne v takové mířě a logiku to nemá. Je to, přiznejme, blbost.

bizon_pepa ( 11. září 2015 22:08 )

Myslím, že to tak není. Navíc němce jsem zvolil jako národ, který se nikomu nepodbízí. Angl. názvy se dají najít ve všech zemích. A asi to má i logiku.

kvak.kvok. ( 11. září 2015 22:00 )

To je sice pravda, ale kolik jich tam je? V porovnání dost málo.

Zobrazit celou diskusi