Michaláková: Stále mi hrozí adopcí syna, kritizovali mě i za to, že jsem ho chtěla vzít na hřiště

Autor: shp - 
28. 7. 2015
14:49

Češka Eva Michaláková, matka Denise (9) a Davida (6), dětí, které jí sebrali v Norsku, zavítala do své domoviny. S právníky a zástupci Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí chce promyslet další postup, jak získat milované děti zpátky do péče. Největší hrozbou nyní je, že přijde nadobro o Davida. Jak sama Michaláková Blesk.cz přiznala: „Stále mi v Norsku hrozí jeho adopcí.“

O tom, jak si žije v Norsku starší syn Denis, jeho maminka nemá nejmenší tušení. Norská sociálka jí o něm nepodává žádné informace. Schůzku s ním zakázala, protože prý na matku reaguje negativně.

Mladšího Davida viděla Michaláková naposledy letos v březnu, a to po celém dlouhém roce. Chlapec byl zpočátku nesmělý, ale ve společnosti biologické maminky, která bojuje o jeho navrácení do péče, se nakonec cítil dobře.

Chviličku trvalo, než jsme si k sobě našli cestu. Zeptala jsem se ho, co by chtěl dělat, pak se rozpovídal,“ řekla v březnu Michaláková Blesk.cz. Setkání dopadlo dobře. „Na konci ke mně přišel a objal mě,“ radovala se tehdy.

Nyní má přislíbenou s Davidem další schůzku v srpnu, zda k ní ale dojde, je stále otázkou. I když jí norská sociálka setkání se synem slibuje, zažádala úřady o jeho adopci do pěstounské rodiny. Michaláková se tak bojí dalšího podrazu.

V Norsku totiž proti ní brojí, protože svůj případ medializovala, a v Česku je její případ velmi známý. Praktiky norské sociálky jsou mnohdy zarážející. „Kritizovali mě i za to, že jsem Davídka chtěla vzít při schůzce na hřiště. Každý rodič ví, že se tam bude dítě cítit lépe, než zavřené uvnitř,“ uzavřela Michaláková.

Norská sociálka sebrala české matce děti v roce 2011 kvůli údajnému zneužívání ze strany otce. Policejní vyšetřování to nepotvrdilo a bylo pozastaveno. Synové však Michalákové navráceni nebyli a norská strana od té doby přichází s novými a novými tvrzeními, proč není Češka schopná se o děti postarat.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

alenam ( 29. července 2015 02:44 )

Ničemu jsem se nevyhnula. Brala jsem to tak, že nechápeš proč je v Norsku když podle tebe může o děti vést mnohem účinnější boj z území ČR, což ovšem byla jenom tvoje chybné domněnka. Vzhledem k tomu, že je úplně jedno odkud vede marný boj, je pro ní výhodnější být blíž dětem pro případ, že by se stal v podstatě zázrak a byla jí povolena návštěva synů. Jako matka určitě v to věří a doufá a vzhledem k vrtkavosti Barnevernet která je schopná jeden den něco povolit a druhý den zakázat, nechce určitě riskovat že by to kvůli vzdálenosti nezvládla.

dutchschulz ( 29. července 2015 01:40 )

Máš pravdu, že o Barnevernetu nic nevím a ani vědět nechci. Tvůj příspěvek o imunitě dětí může být správný, ale odpovědi na mou otázku, co nyní Michaláková ještě hledá v Norsku za štěstí, jsi se vyhnula.

alenam ( 28. července 2015 21:46 )

Jednat s Norskem jakýmkoliv způsobem je k ničemu. Děti nezadržuje Norsko, děti zadržuje Barnevernet, sice Norskem stvořená ale Norskem neovládaná organizace. Níže (v 19:17) to vysvětluje celkem srozumitelně babcaa, nemá cenu abych psala to samé.

alenam ( 28. července 2015 21:38 )

Jenže třeba v Anglii už je to skoro jako v Norsku a Slováci taky brečej jak si s těmi zákony naběhli.

eliska963852 ( 28. července 2015 21:24 )

např. http://svobodneforum.cz/norska-kauza-mame-nove-indice-ktere-ukazuji-na-nenormalni-pomery-v-rodine-mi chalakovych/ úsudek ať si udělá každý sám.

Zobrazit celou diskusi
Další videa