Americká porota dospěla k verdiktu: Střelci z premiéry filmu o Batmanovi hrozí trest smrti

Autor: ČTK - 
16. 7. 2015
23:26

Americká porota dospěla k verdiktu v procesu s Jamesem Holmesem, který podle obžaloby v červenci 2012 při premiéře filmu o Batmanovi na předměstí Denveru v Coloradu postřílel dvanáct lidí. Holmesovi hrozí trest smrti. Verdikt bude oznámen v pátek v 00:15 SELČ, uvedl podle agentury AP mluvčí soudu. Sedmadvacetiletý obžalovaný odmítl uznat vinu.

Holmes byl obžalován z trestných činů vraždy a pokusu o vraždu. Porota se o verdiktu radila necelé dva dny. Poradě předcházel tři měsíce trvající proces. 

Obhajoba někdejšího studenta neurologie při něm tvrdila, že Holmes trpí bludy a schizofrenií a nemůže nést za svůj skutek odpovědnost. Psychiatři předvolaní obžalobou uvedli, že muž je sice těžce duševně nemocný, ale v době činu byl příčetný. 

Pokud porota shledá Holmese vinným, bude dále rozhodovat, zda by měl strávit zbytek života ve vězení bez možnosti podmínečného propuštění, nebo zda by měl dostat nejvyšší trest. 

Pokud jej porotci neuznají vinným z důvodu pominutí smyslů, bude umístěn do psychiatrické nemocnice.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

zkratik ( 17. července 2015 00:02 )

i Amerika má svýho Kramnýho

tgbb. ( 16. července 2015 23:32 )

Nabodnout na kůl a nechat shnít, hajzla.

Zobrazit celou diskusi
Další videa