Sjezd svědků Jehovových: Proč si Míša vybrala toto náboženství? Věří, že uvidí mrtvého tátu...

Autor: sch - 
10. 7. 2015
20:00

Žádný sex před svatbou, zákaz drog, opíjení se do němoty, cigaret, žádné svátky, natož Vánoce. Svědci Jehovovi se sjeli do Prahy, aby si povídali o řádcích z Bible. Mezi nimi i Michaela (17).

„Shromáždění se koná jednou ročně, přemýšlíme o myšlenkách, které se zde rozebírají, ale setkáváme se i s přáteli, které jsme rok neviděli,“ řekl mluvčí sjezdu Cyril Ševčík.

Součástí je i dnešní křest. Mezi svědky Jehovovými, kteří se na pražské Výstaviště sjeli, je i Michaela Bartošová (17). Náboženství si vybrala sama.

„Kvůli tatínkovi, který mi umřel. Věřím, že ho jednou uvidím, věřím, že bude vzkříšen z mrtvých,“ říká. A prý jí nevadí, že neslaví Vánoce, nemůže se s kamarády opíjet do němoty a dělat další věci, které prožívají její vrstevníci.

Její den až na jednu věc vypadá normálně. Chodí do školy, s přáteli ven. Zatímco ale jiní pokuřují za barákem, ona je ve službě. To znamená, že chodí za lidmi. „Mluvíme s nimi o našich časopisech na různá témata. Baví mě to,“ říká Míša.

Video Sjezd jehovistů v Praze - Pavel Schuster, Daniela Pilařová
720p 480p 360p 240p

ferdiznac ( 11. července 2015 17:44 )

Jo, je strašně škodlivá. Bezvěrcům seká hlavy, za krádeže seká ruce a neslaví Vánoce.

handgood ( 11. července 2015 11:06 )

Sektu založil Charles Taze Russel. Narodil se v Pittsburku 16.2.1852. Rodiče byli kalvínského vyznání. Strach z předurčení o zavržení nebo spasení jej přivedlo k adventistům. Neuznávali peklo a kladli důraz na brzký konec světa. Ani to nebylo ono a vytvořili kroužek biblistů. Studium bible je přivedlo k názoru, že obsah nikdo správně nepochopil. Určují rok, kdy se na svět vrátí Kristus a nastane tisíciletá říše Kristova na zemi a toto království bude patřit Svědkům Jehovovým. Předpovědi se samozřejmě nenaplnili. První byl rok 1914. Russel v roce 1916 zemřel a jeho nástupcem se stal Josef Rutheford. Sekta má přes milion členů a má biblické studium v Brooklynu, kde se její propagandisté školí. Sekta nezískává do svých řad nevěřící, ale zaměřuje se na osamělé křesťany. Pomáhá jim k tomu dobrá znalost obsahu bible a značné finanční příspěvky členů, je to tzv. desátek (10 % výdělku). V ČR vydávají svůj časopis „Strážná věž “. Sekta neuznává Božskou trojici, neuznává božství J. Krista a Ducha Svatého, zavrhuje kříž, neuznává Pannu Marii, neuznává papeže a kněžstvo, svěcení neděle, svěcení svátostí, očistec a peklo, ve světě vládne zloduch, odmítají veřejnou spolupráci kromě své sekty.

scaero ( 11. července 2015 10:19 )

lepší jehovista jak ty smažky ,vychlastany hlavy ,vyhulený kreatury kterych je čím dal víc

yarda ( 11. července 2015 09:14 )

U mne už dlouho nebyli, ale dřív chodili dost často. Vždy jsem vyšel před dům a vlídně jsem s nimi rozmlouval. Ten tréning se mi hodil, když jsem musel ve firmě jednat s některými zákazníky
BTW: Dozvěděl jsem se zajímavé věci - třeba že až nastane konec světa, ti spravedliví co za života věřili v toho správného Boha přijdou do Nebe, no budiž. Ale u nich prý do Nebe přijde jen nomenklatura, ostatní jejich spravedliví budou dál přežívat na světě.
IMHO na tvrzení že náboženství je opium lidstva aspoň kousek pravdy bude. Ale některé jejich zásady by měly platit i pro neznabohy.

st.rec ( 11. července 2015 08:30 )

Co kdyby s dalšími svědky odjela do Řecka a Itálie obracet na víru černochy a araby?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa