Opatření vůči terorismu a nelegální migraci nepolevují: Stále jsou v platnosti

Autor: ČTK - 
28. 6. 2015
22:42

Bezpečnostní opatření přijatá po pátečních teroristických útocích ve světě zůstávají zatím v platnosti. Polevila jen u poboček americké firmy Air Products, která se stala terčem útoku ve Francii. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) už tam nejsou potřeba. Nemění se ani bezpečnostní opatření v souvislosti s migrační krizí. Na druhý stupeň by se zvýšila při zdvojnásobení záchytu nelegálních migrantů. Nasazení armády by znamenal až třetí stupeň. Po jednání předsednictva Bezpečnostní rady státu to uvedli členové vlády.

"My jsme polevili v těch opatřeních ohledně té privátní, soukromé firmy. Tam se jednoznačně ukazuje, že není potřeba v těchto opatřeních pokračovat," uvedl Chovanec na tiskové konferenci. Ostatní opatření na vybraných budovách a na letišti budou pokračovat "dokud bude potřeba". 

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) po asi dvouhodinovém jednání, kterého se účastnili také zástupci policie a tajných služeb, uvedl, že vláda v tuto chvíli nemá indicie o konkrétním teroristickém nebezpečí, které by v souvislosti s útoky z minulého týdne hrozilo na území České republiky nebo Čechům v zahraničí. 

Vedle možného teroristického ohrožení se dnes řešila také migrace. Největší část běženců podle Sobotky do Česka přichází ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku a Pákistánu. Od zesílení kontrol české úřady podle ministra vnitra zachytily 276 migrantů devětadvaceti národností. Stovka z nich už byla vrácena do zemí, odkud do ČR přišli. 

V současné době české úřady odhalí v průměru 15 nelegálních migrantů denně. "Pan premiér dal jednoznačný pokyn, že pokud se zvýší ten migrační tok, dejme tomu o 100 procent, tedy z 15 záchytů na 30, že nastává doba, kdy musíme k tomuto druhému kroku, tedy posílení ostrahy hranice, přikročit," uvedl Chovanec. V takovém případě by se spustil druhý stupeň kontroly a policejní síly by se přesunuly na hlavní migrační trasy. Politici mají za to, že by se to mohlo stát, pokud se zhorší situace v Řecku. 

Tak dramatickou migrační vlnu, aby k jejímu zvládnutí musela být nasazena armáda, Sobotka nečeká. "Já nepředpokládám a teď rozhodně není potřeba toho, abychom nasazovali armádu České republiky," poznamenal. 

Chovanec také uvedl, že Česko pošle 50 stanů Maďarsku, které čelí velkému návalu migrantů. Přijdou asi na čtyři miliony korun. Maďarsko stany využije pro ubytování uprchlíků. 

Předsednictvo bezpečnostní rady státu je pětičlenné. Vedle premiéra se jeho zasedání účastní také ministři financí, vnitra, zahraničních věcí a obrany.

Video Uprchlíci Břeclav - Jiří Nováček, Lukáš Červený, Markéta Volfová

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tom.tomax ( 29. června 2015 19:19 )

Jediné účinné opatření je, nepustit sem ten černý mor. Proč si ti z.m.rdi zakrývají tváře a halí se do kapucí? Proč jsou to z 90% mladí muži? Hrne se sem muslimská horda jako ve středověku, ale to proti nim vládci bojovali a uhájili svá království. Kdežto naši dněšní debilní politici je sem s plnou hubou demokracie pouštějí. Jděte v tomto konkrétním případě do p.rdele s demokracií a žeňme ten xindl do ha.jzlu než bude pozdě. Kdo stojí o to jejich vyřvávání alláh akbar. Ten jejich Aláh a jeho prorok Mohamed jsou stejně v pekle a proto je islám satanské náboženství. !!!!!

brum ( 29. června 2015 10:43 )

Kdyby se investovalo do ekonomiky a vzdělání v místech ,odkud lidi utíkají,tolik peněz,co se investuje do jejich převozu a následného pobytu v Evropě,tak tam mají ráj na zemi.Z toho jasně vyplývá,že se nejedná o nic jiného,než úmysl,jak nás zlikvidovat.

1912 ( 29. června 2015 05:59 )

cenzura je pomalu všude ohledně těch islamistů !!Šabatová ,Dienstbier oba jsou zalezlí jako krtci i ten havlista Kocáb a vláda pod vedením Sobotky jsou lháři !!Nechtějí pochopit že europu má zájem zničit ta americkožidovská velmoc jak ekonomicky co chce ovládat svět a rozmistovat usa -army i zbraně dodávat a vyvolat tak válku !!!!!!Odkud utíkají tito islamisté ano -ze zemí kde rozpoutali ty zločinci války a ještě zatahují naše vojáky do válek !! a co na to ti američani ??jen mají radost !!rozeštvali všechny ty muslimi jejich lhaním a propagandami po celém světě a přitom je sami nenávidí protože židé nenávidí muslimy !!!!!!!!Amerika je celá židovská už po staletí a europu také ovládají hlavně banky i u nás od 89roku a jen zbrojit a zbrojit proč našim politikům poroučí žid velvyslanec z usa a haní presidenta a vměšuje se do všeho a politici jezí pro rady do usa ??a diktují dozbrojování naší armády ??lidi probudte se hrozí zde válka a nepokoje !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa