Smrtící virus MERS na Slovensku: Cizinec nejspíš zavlekl nemoc k našim sousedům!

Autor: ČTK - 
13. června 2015
18:04

Na Slovensku se objevilo podezření na onemocnění nebezpečným virem MERS, který ve světě od roku 2012 usmrtil přes čtyři stovky lidí. Příznaky nemoci se projevily v Žilině u 39letého cizince, jehož zdravotníci dnes převezli na specializované pracoviště univerzitní nemocnice v Bratislavě. Sdělil to mluvčí slovenského ministerstva zdravotnictví Peter Bubla.

„Onemocnění se zatím u něj nepotvrdilo. Vzorky budou odeslány do laboratoře v Praze a výsledky očekáváme do 24 hodin,“ uvedl Bubla podle slovenských zpravodajských webů.

Mluvčí dodal, že slovenské zdravotnické úřady nyní provádějí ve spolupráci s policií všechny potřebné kroky, například zjišťování osob, s nimiž pacient přišel do styku. „Všeobecná protiepidemická opatření zahrnují přípravu na situace možných virulentních nákaz, k nimž patří i MERS,“ informoval Bubla.

Infekci MERS (Middle East Respiratory Syndrome) způsobuje koronavirus z téhož kmene, jako je virus zodpovědný za onemocnění SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome), jež v roce 2003 usmrtilo na 800 lidí. Úmrtnost na MERS je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) podstatně větší, tento virus se ale šíří pomaleji než SARS.

MERS se objevil poprvé v roce 2012 na Blízkém východě a nejvíce obětí zatím hlásí Saúdská Arábie. Celosvětově se virem infikovalo přes 1250 lidí a zemřelo jich 449.

Druhou nejvíce zasaženou zemí je už ale Jižní Korea, kde propukla nákaza teprve minulý měsíc a k dnešnímu dni na ni zemřelo 14 obětí a nakazilo se 138 lidí. WHO dnes uvedla, že zde očekává zvyšování počtu nemocných. Do Koreje zatáhl MERS jeden z místních podnikatelů, který se počátkem května vrátil ze zemí Blízkého východu a poté navštívil několik nemocnic, aniž se vědělo, že má MERS. Lékařům trvalo několik dní, než se jim u něj podařilo určit správnou diagnózu.

miriam ( 14. června 2015 21:30 )

Milá manžestrová, nevím, proč byste v UK měla mít odškodnění za nákazu MRSA (zvlášť když zjevně nevíte, o co je jedná, ač jste s tím pracovala )), ale zcela určitě byste to nezlikvidovala česnekem. MRSA je označení pro stafylokoka (bakterii) rezistetního na penicilinová antibiotika (a jim příbuzná) - pokud se zjistí MRSA, je lékem poslední záchrany atb Vankomycin (celkem průser je, že některé stafylokoky už jsou rezistentní i na něj - VRSA). Ne, opravdu to není to samé, co MERS, MERS je vir.

tomik007 ( 14. června 2015 02:07 )

Kramny?

jiznicechy ( 14. června 2015 00:37 )

Dávám sem zajímavý odkaz: http://antiilluminati.net/zavrete-hranice-chrante-sve-zeny-muz-ktery-lecil-muslimske-delikve nty-promlouva-o-osklivych-strankach-islamu/

an.manchester ( 13. června 2015 20:37 )

presne tak - naprosto s vami souhlasim- pres hranice jen tak prejet, nebo prejit, to byl otazky, rozmonntovana auta, nebo pri pesim prechodu rovnez sikana..., zalozit v bance ucet je doted velky problem napr. v Anglii pro radu cizincu z tzv. vychodu to neni jen tak, me delali kdysi problem pred lety - cekovali me jako zlocince, volali I do ceska si, chteli dolozit vse, od pasu pred narozeni list, pres obcansky , kde me prijali do prace, na bydleni doklad ze mam smlouvu, a to nestacilo ne, asi na po pate me rekli, dame vam ucet, az nam predlozite 5 let zpet vsechny vase vypisy z ceske banky. Ja u sebe mela dva posledni roky,a ona rekla ne 5 let zpet.Nakonec na po 6. te tam byla jina urednice a ta se spokojila se dvema lety zpet vypis z ceske banky - a ucet me zalozila...Tak se chovaji k Cesce v Anglii a pri jakekoli prilezitosti jsem cekovana jako zlocinec vzdy znovu...staci chtit neco od nejakeho uradu...vzdy to neni jen tak.., A MY DO CESKA BUDEME MUSET - PRIJIMAT CERNOCHY A BOJOVNIKY A UPLE CIZI LIDI BEZ DOKLADU?NEBO S FALESNYMI PASY AP.? TECH JE MJ. V ANGLII HODNE..A ZADNOU VDECNOSI NEPREKYPUJI, NAOPAK, CIL JE SARIA... ano domnivam se rovnez, ze nam chteji rozratit nejen cesko ale Evropu vubec...profitovat bude Amerika, mozna Rusko taky, a my budeme chalifat..o to jim jde, nebo budeme bojiste..pokud na tuhle spinavou hru pristoupime..musime vyvijet tlak na vladu - a prosadit si primou volbu odvolatelnost politku obcany, aby meli nad sebou kontrolu a nebyli jen pokorni psici velicenstva - Bruselu a temi, kdo maji kontrolu nad Bruselem..

an.manchester ( 13. června 2015 20:26 )

no, tak to mame radost, ze brzy se nam virus mozna dostane do ceska tim pdem...asi to neni MRSA nebo ano? to je taky neoc na niz umre hodne lidi.., jsem u takovych lidi pracovala...nez me cernoska prejela nohu zvedakem.. a rozdrtila palec zcasti.Rana se rok nehojila...na Anglii je kouzelne, ze me zde nikdy nevzali vzorky krve a rok jsem chodila k doktorovi zpet pro antibiotika...rana se uzavirala a otevrela znovu..pri tom jsem pracovala v tovarne, kde jsem stala nebo sedela u stroje, kde rychle bezely pleny..boty c.43 kvuli palci...pak jsem si ranu po roce ze zoufalstvi vypalila velkym mnozstvim nasrouhaneho cesneku a po hrozne reakci se pak rana zatahla..relativne mozna navzdy.Ja uz to vim dnes, proc me nevzali krev, kdyby zjistili MRSA, mela bych narok na odskodneni, I tak bych mela, ale oni to v care homu odmitli I zapsat jako pracovni uraz. Cizinec neni clovek z vychodu uz vubec.Dnes ovsem se lepe umim branit, dnes by jim takove jednani se mnou uz neproslo jen tak, ale dle napr. asi 3x za 9 let nezaplaceni mzdy odpracovane, nebo dalsich veci co nepisi ted, je prosazeni prav cizince velmi tezke. Chybi tu nasi pravnici kteri by si jiste vydelali dost, jsou tu dnes pravnici na urazy, ale o tech jsem tenkrat nevedela...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud