EU reaguje na „černou listinu Kremlu“: Ruský velvyslanec bude mít omezený přístup do europarlamentu

 (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
2. června 2015
22:12

Velvyslanec Ruska při Evropské unii Vladimir Čižov bude mít omezený vstup do sídla Evropského parlamentu. Podle agentury PAP o tom dnes informoval předseda EP Martin Schulz. Jde o reakci na „černou listinu Kremlu“, na níž je 89 evropských činitelů, kteří mají zákaz vstupu do Ruska.

Evropský parlament také zastavuje činnost v komisi pro parlamentní spolupráci EU–Rusko. Omezení pro vstup do sídla EP se týká také druhého ruského diplomata, jeho jméno ale Schulz nezveřejnil. 

Minulý pátek finská televize YLE zveřejnila seznam jmen 89 politicky aktivních osobností z Evropské unie, pro které platí zákaz vstupu do Ruska. V případě Česka jde o čtyři osoby - třeba o bývalého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga nebo o europoslance Jaromíra Štětinu. 

Předseda Evropského parlamentu Schulz připomněl, že lidé, jichž se tyto sankce týkají, nedostali možnost se bránit ani odvolat. Restrikce ze strany EP podle něho potrvají tak dlouho, dokud Kreml „černou listinu“ nezruší. 

Moskva uvedla, že seznam je odpovědí na sankce, které osmadvacítka uvalila na některé ruské představitele v souvislosti s krizí na Ukrajině.

suov ( 3. června 2015 07:42 )

surfer- největší hňup jsi tady ty a tvoje rodina,,tupá hlavo,,,

suov ( 3. června 2015 07:38 )

EU tímto jen poškozuje občany EU, oni jsou za vodou s těmi obrovskými platy, ale neberou vůbec ohled na obyčejné občany, ti si jen pořád utahuji opasky, a tyto hyeny si jen přidávají na platech, poslanci, justice, bude se muset s nimi něco udělat, jak to řekl Uhde?

tgbb. ( 3. června 2015 06:14 )

Eurouhnije je naše neštěstí. Stejně jao nyní vládnoucí ČSSD, běhemž její vlády jsme byli do EU shozeni. [A jděte do (_!_) se žvásty o referendu]

evita5555 ( 3. června 2015 00:45 )

Starí páprdovia sa chovajú ako duševne zaostalé deti. Asi sme stúpili do poriadneho lajna. Deti si búrajú bábovčičky a tento starobinec hazarduje so zdravým rozumom.

tesarl ( 2. června 2015 23:58 )

To se stydět, že jsme v EU. Chovaj se jako malí dacani. At jde celá EU do perdele, že jsme tam lozili, rozhodovat o ničem nesmíme, je to horší diktatura než 20 let pod Ruskem a jedinej kdo si mne ruce jsou úcyláci USA. Ty by se tam měli konečně vzájemně postřílet.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud