Řidič nezvládl zatáčku a narazil do stromu: Dcera utrpěla vážná zranění, její děda zemřel

Autor: Jiří Čada - 
23. května 2015
11:46

V rodinnou tragédii se změnila v pátek v podvečer dopravní nehoda u Nové vsi na Jihlavsku. Do stromu u silnice tam s vozidlem Toyota Hilux najel mladý řidič (23).

Spolu s ním ve vozidle cestovala jeho manželka (24) s malou, necelý rok starou dcerou a dědeček (51) holčičky. „Řidič nepřizpůsobil v mírné pravotočivé zatáčce rychlost vozidla a vyjel mimo vozovku, kde narazil do stromu,“ popsala nehodu mluvčí policie Dana Čírtková.

Řidič při nehodě utrpěl těžké zranění, se kterým byl převezen do jihlavské nemocnice. Tam byl převezen i dědeček malé pasažérky. „Ten v průběhu noci svým zraněním v nemocnici podlehl. Přímo z místa nehody byla holčička s těžkým zraněním letecky transportována do brněnské nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí.

Naštěstí, podle vyjádření policejní mluvčí, byla dívenka v době nehody upoutána v dětské autosedačce. Rovněž těžce zraněná matka malé holčičky byla po ošetření v jihlavské nemocnici letecky transportována do Brna.

„Na místo nehody byl vyslán soudní znalec z oboru dopravy, aby vyloučil případnou technickou závadu na vozidle. Od začátku roku zemřelo v kraji Vysočina při dopravních nehodách celkem 13 osob,“ dodala Čírtková. Škoda na voze je odhadována na 620 tisíc korun.

baeuska ( 26. května 2015 19:38 )

 Lidi kdyz nevite co se stalo tak to nekomentujte...nevite nic o tom co se tam stalo a jak...

jardavozembouch ( 24. května 2015 07:56 )

A nejspíše teď sepisujete žalobu a počítáte stromy u silnice. Takové věčné donašeče a stěžovatele mám nejraději. Co kdyby tam stálo porouchané auto či cokoli jiného? Na co máte tu kedlubnu na krku? Jen proto, abyste si na ní posadil rádiovku? Zkuste rozhýbat závity. Děkuji.

jardavozembouch ( 23. května 2015 20:34 )

kdyz si to po sobe prectete, tak jste pekny trotl, s odpustenim. az se mladi nauci ovladat sve vozidlo (a nejen mladi), predvidat a nehaurovat, tak tam mohou klidne pochodovat i krepelky se sto mladymi a nikomu se nic nestane. ale dokud si bude kazdy ridic myslet, ze JEMU se nemuze nic stat a tu zatacku da, tak holt budou take existovat exitusy a takovi lide, co si stezuji na nevinne vsude mozne. nejspis asi take nebudete dobry ridic, ze?

jardavozembouch ( 23. května 2015 20:26 )

ale prdlajz. jediny vinik nehody je ten, ktery krouti volantem a mysli si, ze je fitipaldi. stromy u silnic pusobi jako prirozene vetrolamy. nehlede na to, ze mohou kolikrat i pri te nehode zachranit zivot. pokazde tam NECO bude... kdyz ne strom, tak patnik, barák, odstavený traktor s hnojem nebo sousedovic koza. takze budte tak laskav a nesvadejte vinu na stromy, ale JEN A POUZE VINA RIDICE TO JE. pokud nedojde samozrejme k infarktu nebo poruse na vozidle, ci nepristanou na vozovce martani.

franta15 ( 23. května 2015 19:50 )

A je to zase tady. Sleduji články a diskuse na téma jestli by měly stát stromy poblíž komunikací. Ministerstvo stále trvá na tom, že stromy tam patří, lidé se někdy neshodnou a nakonec na to někteří doplatí. Stromy jsou nepřirozené překážky, které jsou častou příčinou těch nejhorších havářií a smrtí lidí. Už víckrát jsem napsal všem diskutérům svůj názor, že by v případě aktuálnosti měli podat žaloby na tu instituci, která tam strom nechá stát, i když ví jak je to nebezpečné. Svět nemůže fungovat dnes stejně jako před 100 lety, kdy se stromy u cest vysazovaly z důvodů, které už teď neexistují.Zodpovědní úředníci zamyslete se nad tím co dělát a kolik lidských životů jste zodpovědní. Kdyby tam teď strom nestál nic smrtelného by se nestalo. A proč tam stojí právě na ráně? Nikdo neví!!!!!!! Vysadil ho tam nějaký člověk v dobré víře, že dělá dobrý skutek, dnes už nežije, ale jeho strom zabíjí pořád. Nové stromy u silnic by dnes už nikdo neměl schválit a všechny staré zlikvidovat co nejdřív a místo nic nové stromy zasadit tam, kde budou mít pro lidi užitek a ne je zabíjet.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud