Přichystejte se na teplé jaro: Meteorologové slibují až 15 °C!

Na začátku března bychom mohli v parcích podle Američanů uvidět i takovéto obrázky.
Autor: Saša Vetkovská, Veronika Kynclová - 
19. 2. 2015
05:01

Velmi teplé má být nadcházející jaro. Alespoň to tvrdí američtí meteorologové. Podle nich by teploty mohly přesáhnout i 15 °C. Domácí odborníci ale tvrdí, že tuto předpověď mohou „překazit“ studené vlny.

Meteorologické jaro sice začne úderem 1. března, ale příroda má jasno už nyní. Jaro je tu. Ze zimovišť se vracejí labutě, jeřábi a další ptáci. Vše navíc nasvědčuje tomu, že březen, duben a květen budou teplejší než obvykle. Naznačují to i tzv. klimatologické modely, které vydávají velká meteorologická centra v USA a ve Velké Británii.

Konec února by mohl přinést oteplení na 5–10 °C a začátek března až 15 i více stupňů. „Podle nich bude po teplotně nadprůměrné zimě ve střední Evropě následovat teplotně nadprůměrné jaro,“ potvrdila Blesku Dagmar Honsová z Meteopressu.

Ta ale zároveň varuje, že nás příroda ještě může překvapit. „Předpovědi naznačují průběh počasí maximálně měsíc dopředu,“ upozorňuje. Stále prý existuje možnost, že nás v březnu zchladí studené vlny.

Jaká byla průměrná teplota v březnu za uplynulých 10 let

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

maruch ( 19. února 2015 19:26 )

Já si velikonoce 2000 nepamatuji vůbec.

kdoasi ( 19. února 2015 18:50 )

Najde se tu někdo,kdo tomu věří???

trhnisinadledvinkou ( 19. února 2015 12:52 )

kdo není teplej, jako by nebyl

moiaza ( 19. února 2015 11:47 )

Také mám pocit, že je rok co rok teplejší. Také díky naším "celebritám". Sidovský, Cibulka, Langerová, Navrátilová a dalším tepelným elektrárnam.

limpo ( 19. února 2015 11:30 )

Poslední roky teplo spíš není. Ale pamatuji velikonoce 2000 a vlastně celé jaro. To byly teploty ke 30.

Zobrazit celou diskusi
Další videa