Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Za smrt psa chce rodina skoro milion: Špatnou léčbu rozhodl veterinář?

pouták  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: růž - 
16. února 2015
06:25

Terinka, fenka novofundlandského psa, byla po sedm let důležitým členem rodiny manželů Hajdových a zároveň také hvězdou jejich chovné stanice. Zkolabovala a majitelé ji převezli k veterináři. Během operace fenka zemřela a začaly soudní tahanice.

Podle majitelů byla fenka nejúspěšnějším představitelem plemene v ČR v historii. Kromě dlouhé řady ocenění z výstav psů po celé Evropě získala také canisterapeutickou zkoušku a pomáhala postiženým dětem.

Jednoho dne ale osmiletá fenka zkolabovala. Majitelé ji okamžitě převezli k veterináři, který konstatoval vnitřní krvácení a doporučil okamžitý převoz na veterinární kliniku. Tam ale navzdory kritickému stavu zvířete nebylo zajištěno jeho okamžité převezení na sál. Přestože majitelé požadovali, aby byla fence provedena transfúze krve od jednoho z jejích potomků, které na kliniku přivezli s sebou, veterinář odmítal jejich žádosti vyhovět.

Teprve po opakovaných urgencích majitelů byla fenka operována, ale bez řádného předoperačního vyšetření. Během operace pak Terinka zemřela. Zdrcení majitelé se rozhodli hnát kliniku k odpovědnosti.

Uhynutí Terinky bylo podle jejich názoru způsobeno pochybením veterináře. To potvrdil i znalecký posudek, podle kterého by krevní transfúze mohly výrazně zvýšit šanci zvířete na přežití a patrně by dokázaly zabránit úhynu během operace. Klinika ale odmítla za uhynutí fenky přijmout odpovědnost.

pouták

beda88 ( 17. února 2015 09:21 )

Kdyby naše babi měla koule, tak jí říkáme dědo. Na kdyby se nehraje. A nevím co je špatného na čoklovi. V dnešní době se rodiny nepostarají o vlastní rodiče a leckterý čokl se má líp než důchodce v LDN. Nevysoudí ani prd.

juliedv ( 16. února 2015 21:52 )

Jen pro zajímavost ne všude stačí na šampionát být 4x nejlepší pes ve své třídě!

juliedv ( 16. února 2015 21:50 )

Kdyby vám někdo rozstřelil Ferary za desítky milionů taky mu zavoláte a z***teho po telefonu a bude to vše??? Asi ne co!?!?

juliedv ( 16. února 2015 21:48 )

Vážení jen pro zajímavost. Toto jsou tituli, které tato úžasná fenka měla. Než s ní toto vše získali stálo je to mnohonásobně víc než by za Terinku dostali!!!!!!!!!!!!!! Kdo byl na jedné výstavě v čechách určitě si to dokáže představit! Složena canisterapeutická zkouška 7xBOB, BOG, Res. BOG Český junior šampion Klubový junior šampion Slovenský šampion Polský šampion Slovenský grand šampion Český šampion Rumunský šampion Makedonský šampion Bulharský šampion Černohorský šampion Balkánský šampion Bulharský grand šampion Gruzínský šampion Klubový šampion Bulharska Moldavský šampion Národní vítěz Central-East European Winner Black Sea Winner Ukrajinský šampion Maďarský šampion Rumunský grand šampion

juliedv ( 16. února 2015 21:43 )

Po porodu to nebylo a jeli od veterináře který jim diagnozu určil ale bohužel nebyl vybavený na okamžitý chyrurgický zákrok který byl v tu chvíli potřeba a odeslal je na kliniku která měla tuto péči poskytnout, ale nikdo nereagoval na jejich zoufalé opakování diagnozy se kterou je tam již jeden specialista odeslal a fena jim téměř zemřela v náručí. Tito majitelé se starají o tři štěňátka této fenka z jejího jediného vrhu a všechny je tam měli sebou protože pro ně jsou jejich psy celý jejich život. Věnují se jim a pomáhají s nimi nezištně dalším lidem jejich zvířata mají tu nejlepší péči jakou mohou dostat a mají canisterapeutické zkoušky, zkoušky vodní záchrany a rozhodně to nejsou zvířata z množírny chovaní pro peníze!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud