Praha je ohromující, žasne mladík, který dostal kopačky a kolem světa vyrazil se jmenovkyní své ex!

27. 12. 2014
15:15

Cestu měl naplánovanou, koupil letenky, jenže od přítelkyně dostal nečekaně kopačky. A tak Jordan (28) hledal náhradnici, která by s ním vyrazila na cestu kolem světa. Našel ji přes inzerát a o vánočních svátcích spolu dorazili do dalšího velkoměsta - tentokrát do Prahy. Ohromující, popsal kanadský mladík své první dojmy z města, kde je poprvé v životě.

Svou cestu kolem světa začail v New Yorku, nyní se zastavili i v Praze. Spolu s Jordanem Axanim cestuje dívka jménem Elizabeth Quinn Gallagher. Stala se jeho náhradní společnicí pro tenhle dobrodružný podnik. Hledání společnice na cesty přitom mělo háček. Musela se jmenovat přesně jako Jordanova expřítelkyně. Kvůli letence na jméno, které již nešlo změnit.

S Elizabeth, kterou našel Jordan přes inzerát na internetu, se na druhý svátek vánoční rozloučili s Vídní a vyrazili do Prahy. Po příletu popsal Jordan svůj první dojem z české metropole jedním slovem: "Ohromující". Dnešek pak má Jordan zaměřený na "hon po epických hradech a kostelech v Praze", jak napsal mladík z Toronta na Twitteru.

Na cestě kolem světa budou tihle noví kamarádi celkem 21 dní. Nechodí spolu, alespoň prozatím. Třiadvacetiletá Elizabeth má totiž doma přítele. "Připadala mi jako někdo, kdo má také takovou vášeň pro cestování a vidět svět," vysvětloval Jordan svou volbu.

Jeho inzerát přitom vzbudil pořádný rozruch. "Chci, aby bylo na 100 % jasné, že tohle není romantické gesto. Jen jsem hledal někoho na cestu. Plně zaplacenou, kolem světa, proč ne?," řekl Jordan USA Today. Neočekával prý, že se o jeho příběh budou tolik zajímat média. Chtěl především navštívit zajímavá místa a získat zkušenosti, které by změnily jeho život.

Praha se stala jednou ze 12 zastávek. A evidentně zaujala oba návštěvníky, kteří díky náhodě vyrazili na společnou cestu. při procházce centrem hlavního města Česka nemohli vynechat návštěvu Karlova mostu, Pražského hradu a Kampy. "Tak krásné město," napsala na Twitteru Elizabeth, která však častěji používá své druhé jméno Quinn.

tgbb. ( 27. prosince 2014 20:52 )

Jako náhražku mohou vzít zavděk kouření.

petrchpraha ( 27. prosince 2014 19:16 )

jerry ( 27. prosince 2014 19:01 )

Hlavně ať ho nelíbá na ústa, to už by byla nevěra.

petrchpraha ( 27. prosince 2014 18:25 )

gogo ( 27. prosince 2014 18:17 )

Ale no ták.. Trocha patriotismu by neškodila. Přílišná zahleděnost do ciziny není moudrá. Zde je nejen nádherně, nádherná příroda, zde je i země Tvých předků i velkých mužů, které obohatili světovou kulturu i ostatní oblasti života. Víš na př. milý zapšklý hochu, jakou hudbu si pustil na Měsíci první kosmonaut ?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa