Neděle 28. května 2023
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Jasno 22°C

Kajínkův obhájce je po smrti! Zemřel Kolja Kubíček – advokát vinných i nevinných!

Autor: ČTK - 
11. prosince 2014
19:15

Ve věku 69 let dnes zemřel známý pražský advokát Kolja Kubíček. Informovala o tom jeho kolegyně z advokátní kanceláře Klára Long Slámová na Facebooku. Právník se dostal do povědomí veřejnosti především obhajobou doživotně odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, ale i zastupováním někdejších komunistických funkcionářů Jozefa Lenárta, Karla Hoffmanna a Miloše Jakeše. 

„S nejhlubším zármutkem a bolestí v srdci oznamuji, že dnes, po těžké nemoci, zemřel můj nejlepší přítel a kolega advokát, JUDr. Kolja Kubíček,“ napsala Slámová, která se s advokátem podílela na obhajobě některých jeho nejznámějších klientů, mezi nimi i Kajínka. 

 

Kromě případu dvojnásobného vraha vzbudily pozornost i další Kubíčkovy kauzy. Advokát například zastupoval Dagmar Tauchenovou, která v roce 2009 v plzeňské nemocnici s pistolí přepadla vězeňskou eskortu a osvobodila svého manžela. Byl také právním zástupcem matky píseckého Roma Tibora Danihela, kterého v jeho 17 letech nahnala skupina skinheadů do řeky Otavy, v níž utonul. 

Kubíček obhajoval také exposlance KSČM Josefa Vondrušku, který údajně v 80. letech bil politického vězně Jiřího Wolfa, nebo někdejšího vůdce rasistického hnutí Ku Klux Klan Davida Duka. Spolu se Slámovou několikrát zastupoval pravicové radikály. V roce 2007 pak vyvolal pozornost například podáním trestního oznámení na tehdejšího premiéra Mirka Topolánka kvůli jeho kontroverzním výrokům spojovaným s nacismem. 

Sám Kubíček také čelil trestnímu stíhání. Soudy mu uložily podmíněný trest za to, že podle v roce 1995 vydíral muže svědčícího proti jeho klientům v kauze loupežného přepadení. 

Proces zahrnoval i pozorování v psychiatrické léčebně, o kterém musel rozhodovat Ústavní soud. Pravomocný rozsudek vynesl městský soud až v roce 2006. Právníkovi poté hrozilo vyloučení z České advokátní komory, což by mu znemožnilo nadále vykonávat profesi. Kolegové jej ovšem podpořili. 

erene ( 11. prosince 2014 19:50 )

spravedlnost není..někteří šmejdi se dožívají stovky..

tigrusenko. ( 11. prosince 2014 19:36 )

Přisluhovač,bývalý STB donašeč a zkorumpovanec..super,doufám,že se bude smažit v pekle a nastavovat Luciferovi pr.del

st.rec ( 11. prosince 2014 19:36 )

http://youtu.be/PbGiEGf81Jo . . . .http://youtu.be/3nlCAZ7dVKU . . . http://youtu.be/b4yjnllodqU . . . .Škoda,mohl ještě udělat kariéru na těchto případech.Něco ale odmítnul...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa