Alan (†5) zemřel pod koly mercedesu v Krnově! Sousedé: Řidiči tu jezdí jako šílení!

Autor: Jiří Krušina - 
24. července 2014
19:35

Už čtvrtý den se v Krnově nemluví o ničem jiném, než o tragické nehodě, při které zahynul malý cyklista a druhý byl těžce zraněn. Největší bolest prožívá rodina mrtvého Alana (†5).

Chlapec zemřel pod koly luxusního mercedesu podnikatele v Krnově. Mladí cyklisté mu vjeli pod kola z vedlejší ulice. „Co k tomu říci. Jsou to bezvadní lidi a přišli o to nejcennější. Jsou na dně,“ řekla žena ze sousedství. Špatně je na tom i rodina dalšího chlapce, zraněného Nikolase, který je v ostravské nemocnici ve stabilizovaném stavu.

 „Už dávno jsme upozorňovali na to, že tady řidiči jezdí nepřiměřenou rychlostí. Nebyli jsme vyslyšeni. Dokonce jsme dostali zamítavou odpověď z dopravní komise města,“ posteskl si obyvatel Ježníku Luboš Kornel. Město chce nyní situaci řešit, ale na tragédii to nic nezmění.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tigress ( 25. července 2014 21:28 )

Je fakt tak těžký vědět a vidět fakta?

tigress ( 25. července 2014 21:28 )

Hlavně kdyby každej na hlavní zastavil jestli mu ten z vedlejší dal přednost, tak je přesně to pravidlo o tom, že ten na hlavní má přednost v pr.deli.. a cca do pěti křižovatek by to do toho ohleduplných chudáka někdo napral, protože normální lidi ví, že přednost dávají ti na vedlejší. Někdy jsi dost drsoň ve vyjadřování názorů, ale v tomhle s tebou bezvýhradně souhlasím.

ollina ( 25. července 2014 10:41 )

Nechat jezdit takto malé děti na kole bez dozoru na silnici, je pro mne naprosto nezodpovědné. Takto malé děti mají jezdit na kole v místech k tomu určených a pod dozorem dospělých.

jahodalahoda ( 25. července 2014 10:09 )

Takhle malé děti nemají co dělat na jakékoliv komunikaci bez dozoru rodičů.A v dnešní době? Kdy je na silnicích plno aut a v nich někteří řídiči kterým jsou předpisy takzvaně u pr..le.

moiaza ( 25. července 2014 09:12 )

Je těžké se k této nehodě vyjádřovat, když jsem u toho nebyl. Jedno je však jisté. Na cestách je to dnes horší než v džungli. Policii to zjevně nevadí. Nikdo nechce dělat "pěšáka" a pak to papírování! Dnešním mladým řidičům a "podnikatelům" chybí to hlavní, a sice předvídavost. Vůbec je nenapadne, že z vedlejší silnice může vyjet vozidlo, které řídí magor. Vím, že vjetí z bezprostřední blízkosti do dráhy vozidla je někdy neodvratitelné. Nedávno mi vběhl bezprostředně pod kola pes. Neměl jsem šanci reagovat. Nikoho nechci soudit, ale kdo z vás počítá s tím, že řidič na vedlejší silnici nemusí dát přednost vozidlu na hlavní silnici. Většínou se jezdí s vědomím, "já jsem na hlavní a ten na vedlejší ať se stará". Jde o život oběma řidičům. Možná se dály v chlapcově případě aspoť zmírnit následky. To však musí posoudit sám řidič.  

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud