Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Nejbohatší muž světa Carlos Slim prozradil, jak se stát miliardářem: Pracujte jen tři dny v týdnu!

Autor: Štěpán Šimůnek, štš - 
21. července 2014
07:01

Pracovat 11 hodin denně, ale jen třikrát v týdnu. Taková je podle miliardáře Carlose Slima (74) cesta ke štěstí, úspěchu a milionům.

 Sám mexický telekomunikační magnát, který před pár dny získal od Billa Gatese (58) zpět titul nejbohatšího člověka planety, se tímto krédem řídí celý život. A přineslo mu to ovoce. Tedy spíš neskutečné jmění – jeho majetek dosahuje hodnoty 1,6 bilionu korun!

Do důchodu později

Na konferenci nejvýznamnějších světových podnikatelů v Paraguayi teď prozradil, jak by se měl změnit pracovní systém, aby lidé byli šťastnější, úspěšnější a hlavně bohatší. „Se čtyřmi dny volna v týdnu bychom měli víc času na odpočinek, koníčky, zábavu a tím i lepší život,“ myslí si šéf společnosti América Móvil.

Daní za moře volného času by podle něj byl fakt, že by lidé šli později do důchodu. „Třeba až v pětasedmdesáti. Vždyť i já stále pracuji a nemám v plánu přestat. A vidíte, kam jsem to dotáhl. Můžete dokázat totéž,“ vzkázal. Otázkou však je, jak se bude tvářit váš šéf, až mu oznámíte, že v práci budete jen od pondělí do středy…

Šlofík po obědě

Zvýšit produktivitu a zároveň učinit lidi šťastnějšími se neotřelým způsobem pokusili i v jihokorejském Soulu. Státní zaměstnanci si tu odpoledne mohou na hodinku schrupnout! „Máme vyzkoušeno, že lidé jsou pak spokojenější a výkonnější,“ vysvětlil mluvčí tamní radnice.

pepatiso ( 21. července 2014 08:28 )

K dokonalému štěstí už chybí jenom výčet zničených lidí,firem a zabitých konkurentů aby p.slim se stal nej...!

klonklon ( 21. července 2014 08:15 )

měla jsi se líp učit jentakjen

.abcd.abcd. ( 21. července 2014 07:59 )

Tý woe, kde je ten tip? Tyhle mimozemštani nemaj páru jak musí makat malej dělník. Do 75 by nevydržel.

Zobrazit celou diskusi