Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 17°C

Bezrukého cyklistu pokutovali, že neměl brzdu na řídítku, které nepoužívá

Jednorukého cyklistu pokutovali za to, že neměl brzu na řídítku, které neřídí
Jednorukého cyklistu pokutovali za to, že neměl brzu na řídítku, které neřídí  (Autor: Isifa.com)
Autor: šim - 
6. července 2014
20:57

Neuvěříte, za co pokutovali německého cyklistu Bogdana Ioneska, který má pouze levou ruku, pravou má amputovanou. V Kolíně nad Rýnem ho zastavil policista a dal mu flastr za to, že nemá brzdu na pravém řídítku! Kolo má přitom kvůli svému hendikepu upravené tak, aby mohl brzdit levou rukou, druhou brzdu ovládá nohou!

„Vaše kolo není bezpečné, protože na pravém řidítku nemá brzdu,“ cituje Bogdan německého policistu. Cyklista se mu snažil vysvětlit, že ji tam ani mít nemůže, když pravou ruku nemá, a že druhou brzdu má napojenou na pedály. „Ovládám ji nohou, takže kolo v pořádku zastaví,“ řekl Ionesco listu The Local.

Policistu tahle odpověď ovšem neuspokojila a jednorukému cyklistovi napařil pokutu 600 korun. Ten to však tak nenechal a podal stížnost. Nakonec se ukázalo, že Ioneskovo kolo je legální, a policie mu musela peníze z pokuty vrátit.

Jenomže tohle není všechno. Policie mu nejdříve poslala zpět pouze 150 korun s vysvětlením, že zbytek je pokuta za rozbité světlo. Když se i tohle ukázalo jako nesmysl, dostal konečně zpět i zbytek peněz. Nyní vedoucí kolínské policie chystá osobní omluvu Ionescovi. Obě zúčastněné strany doufají, že se podobný incident už nebude opakovat.

zdenek1044 ( 6. července 2014 23:51 )

Tady je vidět že SS.Němci jsou větší magoři než Češi ...........

akko ( 6. července 2014 22:24 )

Tady je jen videt,jaci "geniove" k policii jdou a o co vlastne jde...Jen si dokazat,za maji tu moc lidem brat penize,na ktere museli pracovat...a takovej magor Vam je potom vezme za takovou kravovinu...pakaz zasr...na

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa