Pochovali Zuzanu (†18) z autobusu smrti: Nedávno oslavila narozeniny, teď plakali nad její rakví!

Autor: shp - 
11. června 2014
13:07

Na prahu dospělosti jí ustřihla křídla tragická nehoda. Zuzana Nemčicová (†18) teprve před dvěma měsíci oslavila narozeniny. Teď se s ní rozloučilo na 300 lidí na hřbitově v Zelenči.

Zuzana byla jednou ze čtyř gymnazistek, které zahynuly minulý pátek při nehodě autobusu na slovenské dálnici D1. Studenti se vraceli z dvoudenní exkurze a autobus sjel zatím z neznámých důvodů ze silnice.

S dívkou se přišli rozloučit všichni, kteří ji znali. Nechyběli ani studenti sportovního gymnázia, kteří s ní jeli v autobuse. „Zuzka byla dobré děvče. Víc myslela na štěstí ostatních, než na to své. Pomáhala na místní farnosti, organizovala různé křesťanské akce,“ zaznělo ve smuteční řeči k pozůstalým.

I proto se mnozí snažili na pohřbu zlehčit situaci tvrzením, že si ji Bůh povolal k sobě, protože potřeboval pomoc v nebi. Poslední dvě rozlučky s Paulínou (†17) a Patríciou (†18) proběhnou dnes. Pohřby financuje zámožný slovenský podnikatel Boris Kollár, který se rozhodl pomoci pozůstalým.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud