Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Mladík zemřel po skoku do vody v lomu Amerika. Po tragédii se zhroutili jeho kamarádi

Autor: ČTK, mal, simao - 
11. června 2014
07:55

Během dvou dnů se odehrály dvě tragédie při koupání ve Středních Čechách! Jeden muž se utopil v pondělí v rybníku na Praze-západ. Druhý muž zemřel v úterý večer po skoku do vody v lomu Velká Amerika na Berounsku. Utrpěl smrtelné zranění hlavy, jeho kamarádi a rodina se zhroutili.

O muži, který skočil do vody v lomu na Berounsku a už se nevynořil, dostali záchranáři zprávu v úterý před 20:30. Na místo události vyjely ihned všechny složky Integrovaného záchranného systému. Trans Hospital plus na místo dorazil s vozem RLP a terénním speciálem, který dopravil k místu neštěstí lékaře, hasičské potápěče a jejich výstroj.

Mladíka se podařilo najít, lékařka bohužel mohla konstatovat již jen smrt. "U muže bylo po vylovení zjištěno zranění hlavy neslučitelné se životem a lékař konstatoval smrt," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Ošetřeno s akutní stresovou reakcí bylo pak i sedm lidí - na místě tak zasahoval i přivolaný psycholog.

Druhý případ úmrtí při koupání se stal v pondělí odpoledne. K topícímu se muži v rybníku na Praze-západ vyjeli po 16:00 jeseničtí záchranáři. "Muže začali ihned resuscitovat, ale i přes maximální snahu nebylo oživování úspěšné," popsala mluvčí.

V současném horkém počasí stoupl počet výjezdů záchranářů zhruba o 20% oproti běžným dnům. Středočeští záchranáři nejčastěji vyjíždějí ke kolapsovým stavům, k pacientům s dušností, vysokým krevním tlakem a bolestí na hrudi. Nejrizikovější skupinou jsou senioři, pacienti s oslabeným imunitním systémem a chronicky nemocní, dodala mluvčí Effenbergová. Tropické teploty vydrží v Česku do dnešního dne, postupně se podle meteorologů budou od odpoledne objevovat bouřky.

kacaba92 ( 28. června 2014 01:57 )

Vy co ho neznate nebo jste neznaly drzte laskave usta !!! nebo uz se vazne neudrim najdu si vas a rozbiju vam je sama !!! tohle me dokaze nasrat ...o cloveku o ktery nic nevite a ani nevite jak se to stalo pisete hovna ....slapla bych vam do usmevu ze by vas to pomlouvani preslo !!! Veru do nich ...

veronika23535 ( 15. června 2014 00:43 )

 Mladik o kterem pisete se byl jen vykoupat . Zadnou pritelkyni nemel a ani tam nebyl nikdo kdo by se s nim rozchazel . Byla tam jen parta pratel ktery se chteli osvezit v nepreplneny vode . Takze ty nesmysli co tu pisete jsou ke zvraceni .

moniskamimo ( 13. června 2014 22:18 )

 Nechte si laskave ty pripominky....neskocil tam po prvi,byl tam ten den od rana!!

marmaris ( 11. června 2014 19:52 )

Byl to vul. Budiz mu zeme lehka.

cukr1965 ( 11. června 2014 13:44 )

 Ty jseš ale mimoň

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud