Vlaďka (50) si našla lásku! Žena má mozkovou obrnu a muž je po třech mrtvicích

Po 31 letech v ústavech našla paní Vlaďka konečně lásku.
Autor: Jan Doležal - 
2. června 2014
05:00

Žijí jeden pro druhého a milují se nadevše. Co na tom, že Vlaďka má mozkovou obrnu a Jiří je po třech mrtvicích. Jejich lásku jim v Milovicích na Nymbursku, kde žijí, každý závidí. 

Vlaďka kvůli onemocnění žila od svých šesti až do 37 let v ústavech sociální péče. „Myslela jsem si, že to bude napořád. Pak jsem ale potkala Jiřího,“ rozplývá se, když vypráví. Byla to prý náhoda, která oběma navždy změnila život.

Jiří se před 14 lety rozhodl, že si najde přítelkyni, rozvedený nechtěl zůstat sám. Byl po třech mozkových mrtvicích a hledal ženu podobného osudu, aby si rozuměli a chápali jeden druhého. „Našel jsem inzerát, ve kterém žena z ústavu v Hořicích hledala přítele. Odepsal jsem a jel jsem se na paní podívat. Nic z toho ale nebylo,“ popisoval Blesku Jiří.

Hned to zajiskřilo

Vlaďka, která v ústavu tehdy také žila, byla tenkrát na operaci, takže se nepotkali. „Když se ale vrátila, dozvěděla se o mně a chtěla se seznámit. Hned to zajiskřilo, rozuměli jsme si a já začal hledat byt, jelikož jsem bydlel u rodičů na Jesenicku. Od prosince 2001 žijeme v Milovicích,“ uzavřel Jiří.

Na otázku, jak funguje jejich soužití, oba jen září: „Funguje to jako v každém jiném svazku, občas zataženo, občas sluníčko, jak to bývá.“

Video  Žena na vozíčku konečně našla lásku  - Video - Jan Doležal

Potřebuje invalidní vozík, ale…

Jediné, co Vlaďce chybí ke štěstí, je nový invalidní vozík. Ten, co má, jí deformuje tělo, má bolesti a problémy s krční páteří. „Pohodlný vozík stojí 90 000 Kč, tolik ale nemáme,“ zoufá si Vlaďka. Její sousedka Yveta, učitelka místní základní školy Juventa, se rozhodla Vlaďce pomoci.

Rozjela mezi dětmi sběr víček z PET lahví, z jejichž prodeje by se vozík dal pořídit. Vstříc jí vyšlo vedení školy i radnice. Víček je ale potřeba 13 tun a za kilogram dostanou 6 až 9 korun. „Chceme oslovit i místní podnikatele, jestli by nepřispěli,“ dodává učitelka.

Chcete Vlaďce pomoci? Pak pište na e-mailovou adresu yvet@centrum.cz, nebo volejte na telefonní číslo 739 549 013.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hnusoba ( 2. června 2014 13:53 )

Přeji mnoho dětí do budoucna!

majojo ( 2. června 2014 11:48 )

Podnikatelé? Jak je znám, přispějí raději víčky od limonád než reálnou měnou.

kimirsen ( 2. června 2014 11:45 )

Petr Kramný je podle všeho vrah!

vrahrychtar ( 2. června 2014 11:40 )

tahni do hajzlu ty zkurvenej tapetari

kimirsen ( 2. června 2014 11:40 )

A co Petr Kramný? Je teď šťastný?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud