Kamion zablokoval Jižní spojku v Praze a způsobil kilometrové kolony!

24. 3. 2014
10:29

Dopravní komplikace stihly vlivem zhoršeného počasí od pondělního rána řadu míst napříč republikou. Nejinak tomu bylo i v Praze. Nejzávažnější nehodu zde však představovala bouračka kamionu na Jižní spojce - převrácený kolos způsobil kilometrové kolony. A pondělní cesta do práce se tak lidem ještě více znepříjemnila. 

Převrácený kamion s maďarskou poznávací značkou zablokoval pražskou Jižní spojku u Štěrbohol ve směru na Černý most. Navíc z něj masivně vytéká nafta, takže je doprava odkláněna na sjezdu do ulice Švehlova, řekla přibližně v 10:15 ČTK mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Policie přijala hlášení o nehodě, jež se obešla bez zranění, od projíždějícího řidiče krátce po deváté hodině.

Kamion narazil do svodidel a pak se převrátil. Policie přijala hlášení o nehodě od projíždějícího řidiče krátce po deváté hodině. Na místo vyrazili rovněž pracovníci Technické správy komunikací, kteří provádějí likvidaci následků havárie. Jak dlouho bude uzavírka trvat, policejní mluvčí nebyla schopna odhadnout. "Máme tady požadavek na chemický úklid, takže to může být i delší dobu," poznamenala.

Hasiči zasypali vyteklou naftu sorbentem, utěsnili nádrž kamionu a přečerpávají pohonnou hmotu do barelů, řekla k nehodě později mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

1080p 720p 360p
Další videa