Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Dva Romy odsoudili za útok v Duchcově 3 a 2 roky vězení, další dostali podmínku. Je to dle vás málo?

Autor: shp, Jana Ulrichová - 
19. března 2014
09:47

Brutálně zmlátili v Duchcově manželský pár způsobem, ze kterého se zvedá žaludek. Spravedlnosti si však na ně příliš neposvítila. Dva Romové byli odsouzeni pouze na 2 a 3 roky vězení. Zbylí obvinění vyvázli s podmínkou. Obžalovaní se během pauzy před vynesením rozsudku vydali do nákupního střediska, kde si v klidu prohlédli několik obchodů.

Stání dnes začalo v 9 hodin. Soud si vyžádal znalecké posudky. Ještě před útokem na manžele totiž Romové zmlátili muže, který viděl, jak mu chtějí ukrást motokolo. Zbili ho tak, že mu vyrazili zuby, zlomili ruku a přerazili nos.

K útoku došlo dvě hodiny před nechvalně proslulým napadením manželů. Po posudcích měly být proneseny závěrečné řeči, ale státní zástupce i obhájci odkázali na své předešlé závěrečné řeči.

Během pauzy před vynesením rozsudku si obžalovaní odskočili do ústeckého nákupního centra Fórum. V něm si nerušeně prohlédli několik obchodů, jako by jim žádný trest nehrozil.

Soud nakonec poslal obviněnou Šárku H. na tři roky do vězení s ostrahou. Iniciátor bitky, mladistvý David B., který útočil i klackem, byl odsouzen nepodmíněně na 2 roky. Zbylí obžalování vyvázli s podmínkou. Zbitým manželům mají zaplatit za utrženou újmu 120 tisíc Kč. 100 tisíc z toho má přijít ženě. Romové zatím zaplatili 7 tisíc.

Obvinění se k činu doznali. Nejhruběji se chovali k napadené ženě. Kopali do ní, tahali za vlasy a mladistvý Rom se jí proběhl po zádech. Později ještě zraněnému páru v sanitce vyhrožoval, že je bodne nožem. Romům u soudu pomohlo, že činu litovali a někteří již začali napadené odškodňovat.

Zraněná žena trpí dodnes posttraumatickou poruchou. Dodnes se léčí. Při vynášení rozsudku začali příbuzní obviněných v soudní síni hlasitě naříkat a plakat. Pravomocný však rozsudek není. Všichni obvinění si ponechali lhůtu na odvolání.

Video Romové mlátí v Duchcově - Policie ČR
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině