Výbuch plynu v Plzni: Ohlušující rána a evakuace! Soused stál ohořelý u plotny, popsal svědek

Autor: shp, ČTK, Zbyněk Schnapka - 
17. března 2014
07:50

Byla to rána jako z děla! V jednom z bytů v domě v plzeňské Karlově ulici vybuchl v noci na pondělí plyn. Hasiči evakuovali 14 lidí, jeden člověk utrpěl středně těžká zranění a musel být převezen do nemocnice. Jednalo se o muže, kterému plyn v bytě bouchl. Podle svědka stál ve své kuchyni celý ohořelý. Byl však prý opilý...

Dům kromě hasičů prohlíží statik. Na místě řekl velitel zásahu hasičů Jan Hora. „Došlo k výbuchu plynu v bytové jednotce domu. Byt je zcela zničený, ostatní bytové jednotky jsou po zajištění konstrukcí obyvatelné,“ řekl Hora. Statik přesto zjišťoval, v jakém stavu dům po výbuchu je. Lidé, kteří museli narychlo opustit domov, zatím čekali v přistaveném vytápěném autobuse.

Výbuch byl ohlušující. „Byla to strašná pecka. Celý dům se otřásl. Nevěděl jsem, co se stalo. Vykouknu z okna a vidím, jak z vedlejšího domu vyběhla na ulici paní, která křičela, že ten blázen nás tady všechny jednou zabije,“ řekl Blesku Roman Krauskopf, který bydlí ve vedlejším domě. Dodal, že v domě, kde vybuchl plyn, bydlí nepřizpůsobiví občané.

Plyn vybuchl ve 2. patře v kuchyni, kde bydlí muž, o kterém sousedi říkají, že je problematický. „Chtěl jsem jít spát. Najednou se ozvala strašlivá rána, dům se otřásl v základech a v kuchyni nám spadl strop,“ Stanislav Korel (25), který bydlí v 1. patře.

Stál v kuchyni celý ohořelý

„Po výbuchu jsem vyběhl o patro výše. Soused stál v kuchyni, byl ohořelý. Měl popálený obličej, ruce a hrudník. Byly vyražené příčky a kolem hořelo. Křikl jsem, že budeme hasit, on vzal nějaké umyvadlo či hrnec a chrstl vodu do plamenů,“ řekl Jakub Pelc (20). To už ale přibíhali hasiči. Ti zraněného muže popadli a vyvedli ven. „Na chodbě byla krev od shora až dolů. Ten popálený muž byl totálně opilý. Asi právě kvůli tomu mu také v kuchyni bouchl plyn,“ dodal další z nájemníků Andrej Djurčo (25).

Zraněný muž skončil v nemocnici. „Je ve vážném stavu. Popáleniny má téměř po celém těle,“ uvedl mluvčí záchranky Václav Ondra. Na místo dorazil statik, který zjišťuje, zde nedošlo k poškození statiky domu. Výbuch teď vyšetřují policisté.

Hasiči oheň uhasili a prohledali byt. „Hledali, jestli tam není nějaká další osoba, která by byla bezprostředně zavalená nebo zasažená výbuchem,“ doplnil velitel zásahu. Příčina výbuchu plynu zatím není známa.

Video Kvůli výbuchu plynu v plzeňském musel být evakuován dům. - Blesk - Zbyněk Schnapka

naidka ( 17. března 2014 20:10 )

to nic, hlavně, že se mu nic nestalo.

naidka ( 17. března 2014 20:08 )

nestraš, Lucifere.

naidka ( 17. března 2014 20:06 )

a teď si budou cigoši stěžovat, že mají nevyhovující bydlení.

babicovyjedy ( 17. března 2014 19:10 )

uzeny Cech byl jeste preuzen

alex0800 ( 17. března 2014 11:16 )

Skutečně šlo o únik plynu nebo to je zase jen další práce jistého okruhu lidí, kteří jsou strůjci již mnoha životů na našem území a pod záštitou náhod a tragédií úspěšně páchají vraždy a podobná zvěrstva dále beztrestně vše pro jejich okultní zájmy..? Luciferiánská doba pohlcuje naši zem a mnohé další

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud