Pátrání v plném proudu: Únos teroristy prověřuje i FBI. Letadlo se prý před zmizením vracelo!

Autor: ČTK, simao, pom - 
9. 3. 2014
13:06

Pátrání po ztraceném Boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines pokračuje! Lodě hledaly letadlo celou noc, ráno se k nim připojila i letadla. Oblast pátrání byla rozšířena - podle radarů se totiž letadlo před zmizením krátce vracelo zpátky. Pilot nicméně nevyslal tísňový signál, což není obvyklé. Do Asie vyrazili také agenti FBI. Prošetřuje se, zda na palubu nepronikli teroristé. Zvýšil se totiž i počet podezřelých osob mezi cestujícími!

Letecké záchranné týmy z několika zemí včetně USA obnovily pátrání po pohřešovaném malajsijském letadle s 239 lidmi na palubě, které se ztratilo z radarů v noci na sobotu. Do pátrací akce je zapojeno 40 lodí a 22 letadel. Lidé v Malajsii, Číně, ale i dalších státech se mezitím modlí za své blízké.

Video Přelet nad vietnamským mořem: Do pátrání po malajsijském letadlu se zapojilo i vietnamské námořnictvo - Reuters
480p 360p 240p

Možný únos teroristy prošetřuje i FBI. Již čtyři podezřelé osoby!

Malajsijské úřady v současné době prověřují v souvislosti se zmizením letadla i možnost teroristického útoku. "Naše zpravodajské služby jsou v pohotovosti a informovány byly i úřady zabývající se bojem proti terorismu a dotčené země," uvedl ministr obrany a dopravy Hussein. Potvrdil, že vyšetřovatelé z jeho země se již setkali s kolegy z amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a že prověřují důkladně celý seznam cestujících.

Spekulace vyvolaly především dvě osoby - Ital Luigi Maraldi a Rakušan Christian Kozel. Oba měli být podle palubních seznamů v letadle, jenže oběma byly ukradeny jejich pasy! A tak se do letadla namísto nich dostal patrně někdo jiný. Podle malajsijského ministra však nyní zjišťují identitu již čtyř podezřelých pasažérů a jsou kvůli tomu v kontaktu s různými ambasádami. Zaměřili se samozřejmě i na záznamy z bezpečnostních kamer na letišti.

Zmizení malajsijského letadla: Indonéští rodiče Firmana Chandry Siregara pláčou a modlí se za ztraceného synaFoto: 

Letadlo se prý vracelo zpátky

Odborníci zkoumají i průběh letu Boeingu 777, který zmizel zhruba hodinu po odletu z malajsijského Kuala Lumpur. Záznamy z radarů přitom naznačují, že se letadlo před svým zmizením vracelo zpátky!

Boeing 777 startoval z Kuala Lumpuru v pátek v 17:21 SEČ a v čínském Pekingu měl přistát ve 23:30 SEČ. Záchranné operace se soustřeďují kolem místa v Jihočínském moři, kde se posádka naposledy hlásila v pátek 18:30 SEČ. Pilot neodvysílal tísňový signál, což je podle letových odborníků nezvyklé.

Neoficiální zprávy z Vietnamu stále hovoří o tom samém: Letoun se měl zřítit do moře poblíž jednoho z vietnamských ostrovů. Jenže na trosky zatím nikdo nikde nenarazil! Vietnamská letadla však několik hodin po hlášení o nezvěstném stroji upozornila na velké olejové skvrny na moři jižně od Vietnamu. Podle některých expertů by mohly být prvním důkazem o havárii malajsijského letadla. Každá z olejových skvrn měří 10 až 15 kilometrů, uvedla ve svém prohlášení vietnamská vláda. Skvrny jsou prý podobné těm, které by mohly vzniknout ze dvou nádrží letounu.

Doporučujeme
wimr ( 9. března 2014 18:18 )

unesli ho mimozemšťani

egyptanka ( 9. března 2014 17:57 )

Selhala kontrola na letišti. Nepodívali se do databáze kradených pasu a pustili jiné lidi na palubu. Selhal lidský faktor.

dobrotka ( 9. března 2014 17:12 )

Ne, ze bych jim neprala, aby byli na zivu, ale zkus uvazovat LOGICKY. Myslis, ze takovy Boening by mohl nekde nepozorovane pristat? Takze nikde na zemi proste NENI. Vsichni jsou v mori. Bohuzel

vrsrvrsr ( 9. března 2014 16:49 )

Jak se do letadla mohou osoby na půl roku ztracené (odcizené) pasy???

egyptanka ( 9. března 2014 16:18 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa