Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Barevná nádhera na obloze: Severní polární záře v Británii rozzářila nebe všemi barvami!

Autor: pom - 
1. března 2014
11:43

Taková nádhera se obvykle vyskytuje jen v arktických či antarktických oblastech. Poeticky znějící aurora borealis, nebo také severní polární záře, však tentokrát ozářila oblohu Velké Británie - a zanechala obyvatele Gloucestershiru v němém úžasu.

Obyvatelé Británie se nestačili divit, jaký úkaz jim příroda připravila tentokrát. Po silných vichrech a povodních je tentokrát čekala obloha hrající všemi barvami - dokonalá pastva pro oko.

Jev, který lze obvykle vidět jen v arktických či antarktických oblastech, se objevil nad Spojeným královstvím. Aurora Borealis, neboli severní polární záře, protknula oblohu barevnými nitkami, až se pozorujícím tajil dech.

Polární záře vznikla na neobvyklém místě díky srážce částic ze Slunce s atomy v zemské atmosféře. Podívejte se, jak nádheru zachytili fotografové.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

mortis69 ( 2. března 2014 04:19 )

Japonsko půjda do háje celý,protože leží přímo na zlomu tektonických desek a z Anglie je ohrožený hlavně Londýn.

mortis69 ( 1. března 2014 21:24 )

Je to spíš velkej prů..ser Jedenáctiletý cyklus sluneční aktivity se začíná projevovat.V těchto oblastech je sluneční záře neobvyklá a vypovídá o silné vlně elektromagnetického záření,které může způsobit globální blackout. Takže magoromane,až budeš jednou zapínat telku,řekneš si ¨a u nás zase nic¨

namoroman ( 1. března 2014 12:57 )

A u nás zase nic...

Zobrazit celou diskusi