Řezník naaranžoval do výlohy mrtvá zvířata: Horor, poprava, odporné, zní z úst zákazníků

Autor: lvi - 
24. února 2014
11:49

Přes sto let vystavují řezníci z anglického Sadbury ve výlohách torza zvířat, jejichž maso prodávají. Nyní, jak se zdá, jejich zvykům definitivně odzvonilo. Alespoň pokud nechtějí zkrachovat. V pravdě naturální pojetí zpracování výlohy se totiž přestalo líbit místním obyvatelům.

Personál rodinného řeznictví JBS si přitom na doslova „přírodním“ přístupu k zákazníkům zakládal. „Dalo nám opravdu hodně práce, než jsme výlohu připravili podle našeho nejlepšího mínění,“ řekl listu Daily Mail provozovatel řeznictví Richard Nicholson. „Chtěli jsme zkrátka zaujmout a přilákat zákazníky. Dnes je totiž těžké, konkurovat řeznictvím v supermarketech. Mysleli jsme, že v době, kdy lidé vědí, co konzumují, nebude šokem vystavení zvířat v naší výloze,“ doplnil Nicholson.

Místní ale výloha pobouřila natolik, že zorganizovali petice v tisku a na sociálních sítích k bojkotu rodinného řeznictví. „Když jdu se svou dvanáctiletou dcerou do města na sladkosti a vidí něco tak ohavného, opravdu mi to více než vadí,“ uvedl například občan Sadbury Ben Mowles.

„Jejich výloha vypadá jako scéna z hororového filmu. Každý ví, z čeho je maso, ale nemusíme se dívat na to, jak jejich popravená těla visí někde ve výkladu. Obzvlášť děti to může více než rozrušit,“ dodal na facebooku Keith Lewis, jinak pracovník místní čerpací stanice.

Ať tak či onak, řeznictví svoji kreativitu zabrzdilo a do výlohy umístilo strohé sdělení: „Kvůli stížnostem není výloha“. A jaký by byl váš názor na podobná originální řešení prezentace řeznického cechu v centru českých měst? Piše nám do diskuse.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

itartas ( 25. února 2014 08:22 )

kob...

itartas ( 25. února 2014 08:19 )

Když je potřeba jíst, tak jako co člověk má dělat, zabije nějakou tu kachničku nebo prasátko, aby nezahynul hlady. Ale co takhle rituální zabíjení zvířat a ještě k tomu zaživa, to jsou muka. To bych vymýtila, zakázala, trestala. Že nějaký řezník je úchyl a má potřebu se zviditelnit tímto způsobem. Ber nebo nech ležet-asi vydělává dost, když to tak nechává.

kobyla1 ( 24. února 2014 20:23 )

Možná by bylo dobré zjistit, kdo první přišel s tím debilním nápadem sepsat petici a pověsit ho do výlohy místo zvířat.

kobyla1 ( 24. února 2014 20:07 )

Ano přesně takhle to bylo na každé vesnici. Naprosto souhlasím. Ale možná přijde doba, kdy eurofízlové budou chodit po vesnicích a kdo zabije prace, ten dostane deset let nepodmíněně. Svět se v prd.el obrací.

kobyla1 ( 24. února 2014 20:03 )

Já osobně bych na just šel maso nakoupit právě k těmto řeníkům, protože bych aspoň věděl, co jím. V nějakém podělaném supermarketu bych maso nekoupil ani kdyby ho tam dávali zadara. Ale každému co jeho jest

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud