Sobota 27. listopadu 2021
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo, sněžení 2°C

Demonstranty ve Vietnamu zaháněli tanečníky a cvičenci aerobiku. Úspěšně!

Na antičínské demonstraci ve Vietnamu tentokrát nezasahovaly policejní kordony, ale tanečníci a cvičenci aerobiku.
Na antičínské demonstraci ve Vietnamu tentokrát nezasahovaly policejní kordony, ale tanečníci a cvičenci aerobiku.  (Autor: ČTK, Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
16. února 2014
08:57

Vietnamské úřady přišly s revolučním způsobem, jak potlačit vyzrát nad davem. Proti účastníkům antičínské demonstrace dnes nenasadili policii, jak bývá obvyklé, nýbrž tanečníky a cvičence aerobiku. A povedlo se!

Vietnamské úřady dnes v Hanoji použily vůči účastníkům protičínské demonstrace nikoli policejní kordony, ale tanečníky a cvičení aerobiku. A podle agentury AP úspěšně.

Disidenti, kteří chtěli položit věnce u známé sochy a pronést projevy, se museli svého záměru vzdát, neboť kvůli tančícím a cvičícím se nemohli na místo dostat a kvůli hlasité hudbě neslyšeli vlastního slova.

Protestující si chtěli připomenout 35. výročí krvavého válečného konfliktu s Čínou. Ve Vietnamu v poslední době roste hněv nad stále důraznějšími územními nároky Pekingu na ostrovy v Jihočínském moři, které ale podle Hanoje patří Vietnamcům.

Vzhledem k tomu, že Peking je ideologickým spojencem a důležitým obchodním partnerem, jsou vztahy s Čínou pro vietnamskou vládu velice citlivým vnitropolitickým problémem. Nechce, aby se hněv vůči Číně projevovaný na veřejnosti rozšířil i proti jiným oblastem její represivní politiky.

Disidenti jsou přesvědčeni, že úřady záměrně na místo protestu poslaly tanečníky a cvičící aerobiku, aby akci zabránily bez konfrontace demonstrujících s policisty. Ti sice byli v okolí připraveni, ale převážně v civilu. Demonstrace se podle AP zúčastnilo kolem 70 lidí, kteří provolávali protičínská hesla.

Po zhruba hodině a půl se jim podařilo položit věnce k památníku vietnamských válečných obětí a poté se rozešli.

ivoadler ( 16. února 2014 09:32 )

Ty Vietnamci to mají složitý, ale blbí rozhodně nejsou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa