Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno 21°C

POTOPA V METRU: Hektolitry vody se valily stanicí Dejvická. Zděšení cestující se museli brodit

Autor: ljš, sch - 
12. prosince 2013
10:30

Chtěli jet do práce, místo toho je čekal pořádný šok. Ve stanici metra Dejvická praskl hydrant a z protrženého stropu se začala nezadržitelně valit voda. Vyděšení cestující tak museli vestibul rychle opustit, protože hladina rychle stoupala.

Velmi nepříjemné překvapení čekalo cestující, kteří dnes ráno chtěli ve stanici Dejvická nastoupit do metra. Po deváté hodině se v jižním vestibulu ozvala rána a ze stropu se okamžitě začaly valit proudy vody.

"V souvislosti s budováním nové betonové desky ve stanici Dejvická byl uražen hydrant a došlo k průniku vody do vestibulu na Vítězném náměstí. Výstup je dovolen pouze směr Šolínova ulice," vysvětlila mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Než však došlo k uzavření prostoru, dostaly se do stanice ještě desítky cestujících. Někteří z nich se dokonce vodou, která dosáhla výšky až 10 cm, brodili.

Havárie velmi zkomplikovala dopravu v hlavním městě. Provoz linky A v úseku Dejvická - Náměstí Míru byl přerušen a byla zavedena náhradní autobusová doprava. "Ve 12:38 byl provoz obnoven v plném rozsahu, výstup Dejvická - Vítězné náměstí zůstává uzavřen," řekla Řehková.

Chyba v dokumentaci

Ukázalo se, že za nehodu mohou pravděpodobně dělníci, kteří na místě opravují betonovou desku. "Mají dokumentaci, kterou ale nemají od nás, a podle ní tam vodovodní řad není," mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Jakub Pokorný.

Video  Potopa v metru: Na Dejvické se valí hektolitry vody  - Video od čtenáře
Video se připravuje ...

decathlonova-matka ( 12. prosince 2013 13:19 )

úkol zněl jasně, nahnat Pražáky do metra a zatopit ho, a ve finále se to zase posralo

jahodove_ticho ( 12. prosince 2013 12:46 )

Páč sem od fochu, tak bych rád viděl tu PD ke stavbě a podklady IS od správce. Protože fakt mi pobaví ten bordel co v tom mají. Od elektriky přes plynaře až po vodovody a kanalizace. Digitalizace tady nebyla vždy a trasování sítí, zvlášť v husté zástavbě je spíš hledání vody proutkem...

jahodove_ticho ( 12. prosince 2013 12:44 )

mememumu ( 12. prosince 2013 12:11 )

I ty náš chudáčku, všichni ti jen ubližujou...

stanislavhahn ( 12. prosince 2013 11:32 )

Škoda že tam nebyl Klaus a jeho amnestovaní kamarádi.

Zobrazit celou diskusi