Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Další příběh policejní šikany v cizině: Dálniční známku si koupili, Rakušané tvrdili, že ji ukradli

Autor: sč - 
28. listopadu 2013
23:22

Na šikanu řidičů ze strany rakouských policistů poukázal v Blesku šofér kamionu ze Zlínska. Na další upozornil Ladislav Šebela (50) ze Slovácka. Strážci dálnic ho nařkli, že má kradenou dálniční známku.

Podnikatel jel s přítelkyní ve voze BMW 330 XD do Vídně na pravidelný výběr exkluzivního zboží. Na dálnici je zastavili dva příslušníci dálniční policie. „Vzali si doklady a kontrolovali dálniční známku, s kterou jezdíme od počátku roku. Starší z nich nás šokoval slovy, že je neplatná. Vzápětí tvrdil, že je kradená a poukázal na její vybledlost,“ uvedl Šebela.

Výrok dvojici podnikatelů šokoval a urazil. U sousedů podstoupila několik policejních kontrol, vždy bez problémů. „Řekl jsem mu, že když máme tak drahé auto, nemáme zapotřebí krást známku a ukázal jsem i druhou část ústřižku s tím, že doložíme doklad o zakoupení,“ popsal situaci.

Rakouskou známku podnikatelé zakoupili na benzince v Bratislavě. Argumenty však nepomohly. Řidič musel zaplatit pokutu 120 euro. Prostřednictvím obchodního kolegy podal stížnost, která byla zamítnuta. „Dotklo se nás to. Od té doby jsme tam nebyli. Považujeme to za buzeraci. Ten den totiž kontrolovali jen česká auta,“ dodal Šebela.

gabreta ( 29. listopadu 2013 10:53 )

Myslíš že by měl podnikatel jezdit na jednání se Š120? Tak to by dojednal asi tak kulový! Tam se totiž kouká s čím přijedeš,jak seš oháknutej a jaký máš hodinky. To není jako ty když domlouváš s traktoristou u piva posečení louky!

martinprokes ( 29. listopadu 2013 10:26 )

A od čeho se ta známka tak ošoupala? Nejspíš ji přelepují mezi deseti auty ze své flotily. Český "podnikatel" v BMW, to je opravdu důvod pořádně zpozornět.

vykutalena.vdova ( 29. listopadu 2013 09:32 )

Nikdy nás neměli rádi, ale teď náma musí přímo opovrhovat..a..ani se tomu nedivím...

zabibol ( 29. listopadu 2013 09:08 )

Na benzince v Blavě. Už tam mohla být bůhví odkud.

bizon_pepa ( 29. listopadu 2013 07:52 )

Fritzlové.

Zobrazit celou diskusi