Vraha (†51), který zabíjel i znásilňoval, popravili novou smrtící injekcí: Umíral v bolestech!

William Happ (†51) byl opraven novým jedem, který mu při smrti způsobil silné bolesti
Autor: shp - 
16. října 2013
21:38

Odpuštění si nezasloužil, ale nehumánní smrt také ne. William Happ (†51) v roce 1986 znásilnil a zavraždil mladou ženu. Na Floridě byl poprvé popraven smrtící injekcí s novým složením. Namísto obvyklých sedmi minut však jeho skonání trvalo dvakrát tak dlouho...

Krásná Angie Crowley (†21) zemřela otřesnou smrtí. Happ ji nejdříve znásilnil a poté brutálně zavraždil. Na Floridě byl odsouzen k trestu, který byl vykonán toto úterý. Jenže v tomto státě docházejí zásoby barbiturátu pentobarbitalu, osvědčeného jedu, který se k popravám používá desítky let. Namísto něho byla použita nová neodzkoušená látka.

Umíral v silných bolestech

Kontroverzní midazolam hydrochlorid byl vpíchnut Happovi do žíly v 18:02. Po aplikaci jedu začal odsouzený vrah škubat hlavou a divoce mrkat. Vypadalo to, že umírá v silných bolestech. O šest minut později šel lékař zkontrolovat, zda reaguje na podněty. Žádné reakce se nedočkal.

Dvojnásobně dlouhé umírání

Jenže o minutu později sebou začal opět škubat. V 18:16 byl prohlášen za mrtvého, protože nedýchal. Happ tedy umíral celých 14 minut, dvojnásobnou dobu popravy barbiturátem pentobarbitalu. Poprava novým jedem tak vyvolala v USA velkou kontroverzi.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

clarabella ( 1. února 2014 09:03 )

Ten pán znásilnil a brutálně zavraždil jedendvacetiletou ženu a oni ho chudáka nejdřív dvacetsedm let drželi ve vězeníva nakonec ještě bolestivě popravili? No, tak to je vskutku nehumánní. Jak to mohli dopustit? Opravdu chudák pán.

dominikads ( 17. října 2013 17:22 )

Také souhlasím,,,,,,smrt za smrt.Hrozné.

jete ( 17. října 2013 10:59 )

...a přesně tak to má být.Když dostane injekci,při které jen usne...to není adekvátní trest.Vy,kteří nesouhlasíte,zkuste si představit,že vám zavraždil někoho z rodiny....

honzina ( 17. října 2013 06:30 )

honzina ( 17. října 2013 06:29 )

k tomu není co dodávat

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud