Úterý 15. června 2021
Svátek slaví Vít, zítra Zbyněk
Polojasno 27°C

Případ ztracené Maddie: Detektivové obvolávají všechny turisty z resortu

Autor: ljš - 
4. října 2013
10:47

Pozdě, ale přece. Teprve po šestiletém soužení rodičů zmizelé Maddie McCann se vyšetřovatelé rozhodli vydat náročným, ale snad velmi užitečným směrem. Budou zkoumat databázi telefonních hovorů, které byly v době jejího zmizení zaznamenány.

Jestli jste byli 3. května 2007 na dovolené v portugalském Praia da Luz, čeká vás telefonát od britského Scotland Yardu. Jeho vyšetřovatelé prověřují turisty z celého světa, kteří v osudný den v oblasti byli, i místní obyvatele.

Britští detektivové začali případ nejhledanějšího dítěte světa prověřovat před dvěma lety, když portugalská strana vyšetřování odložila. Hledání pravdy o osudu malé Maddie stálo Brity už pět milionů liber (152 milionů korun). Přineslo ale výsledky. Máme velmi nadějnou novou teorii a několik podstatných nových zjištění.

Detektiv Andy Redwood, který pátrání vede, věří, že klíč k celé záhadě je právě v databázi telefonních hovorů z doby zmizení holčičky. "Poslali jsme žádosti operátorům z 31 zemí světa, aby nám pomohli identifikovat turisty, místní obyvatele a zaměstnance, kteří se kolem 3. května v oblasti Praia da Luz vyskytovali," řekl novinářům.

Přestože je krajně nepravděpodobné, že by se podařilo vypátrat majitele předplacených simkaret, které mohli pachatelé využít, aby zahladili stopy, detektivové věří, že se díky tomuto kroku minimálně najde celá řada dalších důležitých svědků.

satanklaus ( 4. října 2013 14:08 )

Proč by jí kradli v Portugalsku? Zbytečný cestování, zbytečný neúměrný riziko při převozu Navíc v Anglii je legální obchod s dětma - Juvenilní Justice.

panenka009 ( 4. října 2013 14:00 )

Já myslím že jí ukradli překupníci dětí kteří pocházejí z Anglie.Pravděpodobně jí vychovává jiná rodina,koupily si jí jelikož sami děti nemohou mít.A taková rodina se neozve,nepomůže,jelikož ví že by tak o ní přišly.

satanklaus ( 4. října 2013 13:16 )

Trapná komedie Kolik lidí si asi tak pamatuje detaily ze dne před šesti lety?????? Kdyby rači vzali v potaz svědectví z tý doby a zavřeli rodiče Maddie na který ta svědectví jasně ukazovala jako na pachatele a proto taky z Portugaska tak fofrem zdrhli

Zobrazit celou diskusi
Další videa