Smrt v humpoleckém pivovaru: Muže (†27) našli otráveného v pivním tanku!

Muž se v pivovaru otrávil při úklidu pivního tanku  (Autor: profimedia.cz - ilustrační foto)
Autor: Jiří Čada - 
4. září 2013
12:49

Tragédií skončilo v humpoleckém pivovaru Bernard v úterý večer vymývání jednoho z pivních tanků. Zaměstnanci v něm našli mrtvého kolegu (†27). Čerstvý inženýr, absolvent chemickotechnologické fakulty, chtěl ve známém pivovaru zahájit svoji pracovní kariéru, místo toho tam nalezl smrt.

„K neštěstí došlo po devatenácté hodině, Mladý muž čistil čerstvě vypuštěný tank po ležáku a na místě se otrávil dusíkem,“ informovala Blesk policejní mluvčí Monika Pátková. Bezvládné tělo čerstvého absolventa chemicko-technologické fakulty našli jeho spolupracovníci asi po zhruba půl hodině. „Nepomohlo ani okamžité oživování,“ dodala policejní mluvčí

„Moc jsem ho ještě neznal, pracoval tu krátce. Snad dva tři měsíce, přesně to nevím. Žil někde u Prahy,“ řekl Blesku o svém bývalém kolegovi jeden z pracovníků pivovaru.

Chtěl být sládkem

Zemřelý Honza P. se prý chtěl stát sládkem. Nevadilo mu ani to, že zpočátku vykonával práci pivovarského dělníka. „Nikdo tu nechápe, že vlezl do neodvětraného sudu po kvasnicích. Zcela určitě dojel na oxid uhličitý, který tam byl,“ míní o proti tvrzení policejní mluvčí zkušený pivovarský pracovník.

Kromě kriminalistů na místo neštěstí dorazili i pracovníci inspektorátu bezpečnosti práce.

„Zatím je předčasné cokoliv komentovat. Společně s kriminalisty zkoumáme případný podíl zavinění, jak ze strany zaměstnavatele, tak i samotného pracovníka,“ zdůraznil šéf krajského inspektorátu Jiří Semerád.

Otrava?!

Co způsobilo smrt mladého Honzy, prokáže nařízená čtvrteční pitva.

„Jsme touto situací zdrceni. Zítra proběhne pitva a snad budeme vědět více. Zatím to nemůžeme nijak komentovat,“ uvedl ve středu odpoledne mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.

Oxid uhličitý: je nedýchatelný plyn, těžší než vzduch, který ve vyšších koncentracích může u člověka způsobit ztrátu vědomí a následně i smrt.

majojo ( 4. září 2013 20:26 )

A víš, co taková tři písmena na náhrobku stojí? I kameník si potřebuje vydělat.

majojo ( 4. září 2013 20:25 )

Tu fotku ovšem neuveřejnil on, ale neználek z bulváru.

majojo ( 4. září 2013 20:14 )

Vždyť to říkám, že ten debil by do té varny vlezla taky - jen škoda, že to neudělal.

majojo ( 4. září 2013 20:13 )

Ano, Blesk například šetří na korektorech - a takhle to pak dopadá.

popocatepetl ( 4. září 2013 19:48 )

Hofiku, neznalym mozna jeste musis napsat, ze citujes kultovni vtip Vladimira Rencina.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud