Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

Slunečné počasí nadchlo i sloní slečnu Situ: Poprvé vyrazila do nového výběhu!

Autor: tho - 
15. dubna 2013
19:47

Chovatelé v pražské zoologické zahradě v posledních dnech bedlivě sledovali předpovědi počasí. Důvod byl jediný. Plánovali totiž první vypuštění sloní rodinky do venkovního výběhu nového areálu. A včera ta chvíle přišla. Na čerstvý vzduch tak poprvé vyrazila i dvouměsíční sloní slečna Sita.

„Byl to krásný pohled. Sloni vyšli s nadšením do výběhu a okamžitě ho začali prozkoumávat a prošli ho opravdu celý dokola. Pak se rozprostřeli a každý si našel své místečko,“ popsal první vypuštění Blesku mluvčí pražské zoo Michal Šťastný s tím, že ani na okamžik se nestalo, že by stádo spustilo z očí nejmladší přírůstek – sloní slečnu Situ. Minimálně jeden člen ji vždy kryl a hlídal…

Výběh už na konci března prozkoumal jediný samec Mekong, který vítal návštěvníky na slavnostním otevření nového pavilonu Údolí slonů. „Tentokrát byli venku opravdu všichni. Sloni teď budou venku podle počasí. Alespoň na část dne,“ dodal Šťastný.

Vegetariáni jedí 18 hodin denně!

Zapřisáhlí vegetariáni. To jsou sloni indičtí! Podle chovatelů ale rozhodně nejsou vybíraví a jejich jídelníček je přizpůsoben dle sezony. „Většinu roku dávají přednost větvím s listy a kůrou, které doplňují také trávou, bylinami, plody i dření dužnatých stonků. V období dešťů, kdy raší mladá tráva, však může pastva převládnout,“ popsal Blesku Michal Šťastný ze Zoo Praha s tím, že trávení slonů je poměrně neúčinné – téměř polovina potravy totiž projde tělem prakticky beze změn, a proto musí slon spořádat hodně potravy. Osmnáct hodin se proto během dne věnuje jídlu.

kozrz ( 16. dubna 2013 10:47 )

Nejblbější účastník na diskuzích je Dobrotka,

jezibababa ( 16. dubna 2013 10:23 )

Článek je z 15.4., takže to vypadá, že sloni byli poprvé ve výběhu 14.4. (když píšete včera). Já jsem byla v ZOO v sobotu 13.4. a sloni včetně malé Sity už ve výběhu byli. Nechci být hnidopich, ale zase Plesk kecá Jinak výběh je nádherný, velkoryse řešený, nedá se to s původním slonincem vůbec srovnat. Paráda! Doporučuji návštěvu ZOO !

zasejedna ( 16. dubna 2013 10:12 )

ta mláďata jsou fakt super

Zobrazit celou diskusi
Další videa