Středa, tvořit hodnoty není třeba: Sexu věnujte 3x víc času než práci, radí vědci

Ilustrační foto
Autor: psch, ČTK - 
10. dubna 2013
08:35

Ve škole nás učili, že ideální den je rozfázovaný do tří částí – 8 hodin spánku, 8 hodin práce a 8 hodin zábavy. Tyhle mýty ale zbořili vědci, kteří tvrdí, že ideální den má rozhodně obsahovat více sexu, než práce – a to hned třikrát!

Ideální den pro člověka je ten, ve kterém se může věnovat 106 minut sexu a jen 36 minut práci. Tvrdí to studie, kterou uskutečnili američtí a němečtí výzkumníci.

Naprostá většina lidí je proto podle nich nespokojená, protože denně tráví v průměru 244 minut v práci a jen sedm minut nějakou svou oblíbenou činností.

Na základě získaných poznatků u 909 osob výzkumníci vypracovali optimální denní náplň pro štěstí člověka. Aktivní den přitom stanovili na 16 hodin.

Nejvíce by se měl člověk věnovat sexu (106 minut), poté společenským kontaktům (82 minut), relaxaci (78), jídlu (75), meditaci/modlení (73), cvičení (68), telefonování (57) a sledování televize (55).

Denně by měli lidé také věnovat vždy kolem 40 minut přípravě jídla, domácmu využívání počítače, domácím pracím, péči o děti a zdřímnutí si. Jen 36 minut by šťastnému člověku měla každý den zabrat práce a jen 33 minut dojíždění do ní, tvrdí výzkumný tým v čele s výzkumníky Sébastienem Pokuttou a Christianem Krollem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jana999 ( 10. dubna 2013 10:18 )

nejsou to kydy, podívejte se na zvířata, taky něco uloví, nažerou se a pak odpočívají a sexujou, a vy že jdete do práce to je jako ten lov, máte pracovat jen tolik, aby jste neumřel hlady a ne, aby jste syslil, jak někteří, kteří to do konce života stejně nespotřebují

andorea ( 10. dubna 2013 09:44 )

Fajn. Jdu říct šéfovi, že 36 minut mám dnes již odpracováno a jdu se věnovat zábavě. Jsem zvědavá, co mi řekne.

ejvm1712 ( 10. dubna 2013 09:29 )

To jsou zas kydy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud