Záhada Hidenburgu vyřešena po 76 letech: Vědci zjistila, že výbuch vzducholodi způsobila statická elektřina

Autor: shp - 
4. března 2013
19:06

Záhada katastrofy nacistické vzducholodi, která se zřítila 6. května 1937, byla 76 let po neštěstí vyřešena! Vědci tvrdí, že Hindenburg vletěl do bouřky s blesky, které způsobily jeho nabití statickou elektřinou, která dohromady s únikem vodíku způsobila explozi.

Od výbuchu a pádu Hindenburgu uplynulo 76 let. Příběh nacistické vzducholodi nedá stále mnohým spát a historici přicházejí s jednou konspirační teorií za druhou. Nejčastěji však byl výbuch vzducholodi, která se zřítila při přistávání na letišti Lakehurst v New Jersey, přisuzován umístěné bombě na palubě.

Rekonstrukce v USA

S tím však razantně nesouhlasí Jem Stansfield, britský letecký inženýr, který provedl se svým týmem v americkém San Antoniu rekonstrukci pádu Hindenburgu na 24 metrů dlouhém modelu. Podle něj může za zřícení statická elektřina.

 

Vodík po kontaktu s elektřinou vzplál

Ta se na Hindenburgu nashromáždila poté, co vzducholoď, která byla napuštěna vodíkem namísto hélia, prolétla bouří plnou blesků. Část konstrukce ztužené vzducholodi mohla zapříčinit únik vodíku, který po kontaktu s elektřinou vzplál.

 

Vzducholoď shořela během 34 vteřin

Vzducholoď dlouhá 245 metrů pak shořela během 34 vteřin. Z 97 osob na palubě zahynulo 13 pasažérů a 22 členů posádky. Na letišti po výbuchu zemřel i jeden člen pozemního štábu. Celkem si tak neštěstí vyžádalo 36 obětí na životech.

hofihofi ( 5. března 2013 02:55 )

Ale nevi,to je jen dalsi hypoteza, sice pravdepodobna, ale zase jen a jen jedna z verzi. V ucebnicich pred hromadou let taky stalo, ze zeme je stredem vesmiru, a ja mel ucebnici, kde bylo, ze kybernetika je burzoazni paveda. Jinak se te vzducholodi rikalo letajici krematorium, amici jim odmitali prodat helium, a letet s traskavym vodikem v balonetech, tenka vrstvicka skrz bourku a s motory z nichz sleha vyfuky plamen vedle vodiku je sila.

franta43 ( 4. března 2013 22:16 )

Vždyt to se dávno ví. Je to i ve fyzikální učebnici Halliday, Resnick, Walker

zdendast ( 4. března 2013 21:38 )

Záhada Hidenbunkru vyřešena, výbuh vzducholodi způsobila statycká elektřika,...

japos22 ( 4. března 2013 20:24 )

Viděl jsem dokument, kde to říkali jinak. Prudká zatáčka při poryvu větru při přistání způsobila přetžení ocelového lana, které protrhlo obal

jerry ( 4. března 2013 20:24 )

"Vědci tvrdí, že Hindenburg vletěl do bouřky s blesky, které způsobily jeho nabití statickou…"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud