Pondělí 2. srpna 2021
Svátek slaví Gustav, zítra Miluše
Oblačno, déšť 22°C

Okamžik smrti: Šokující video nehody balonu, při které zemřelo 19 lidí

Celou nehodu natočil jeden z turistů z dalšího balonu.
Celou nehodu natočil jeden z turistů z dalšího balonu.  (Autor: Youtube.com, Twitter)
Autor: ČTK - 
27. února 2013
07:28

VIDEO: Slyšel jsem silný výbuch, pak jsem uviděl kouř a balon, jak se řítí k zemi. Lidi z koše vyskakovali ve výšce sedmipodlažního domu, popsal svědek tragickou nehodu horkovzdušného balonu v Egyptě u Luxoru při které zemřelo 19 lidí. Mezi mrtvými jsou turisté z Evropy a Asie a podle egyptského ministra zdravotnictví také jeden Egypťan.

Ministr upřesnil, že turisté byli z Francie, Velké Británie, Hongkongu a Japonska. Podle původní zprávy se podařilo zachránit pilotovi a dvěma Britům. Cestovní kancelář Thomas Cook později oznámila, že jeden ze zraněných Britů v nemocnici zemřel. Stav druhého zůstává stabilizovaný.

Nehodu začala vyšetřovat egyptská prokuratura a ministerstvo civilního letectví už sestavilo speciální vyšetřovací skupinu. Turistické lety balonem jsou až do odvolání pozastaveny. O nehodě s luxorským guvernérem telefonicky hovořili prezident Muhammad Mursí i premiér Hišám Kandíl.

Balon spadl na pole s cukrovou třtinou západně od Luxoru, svědci viděli lidi skákat z hořícího koše. Podle nepotvrzených zpráv explozi vyvolal požár, který se vzňal od nádob s plynem. Jiné zdroje uvádějí, že nehodu zavinila exploze hadičky mezi hořákem a plynovou bombou.

japos22 ( 27. února 2013 21:55 )

No teda. Dovolená sice drahá, ale jinak nic moc.

petronelo ( 27. února 2013 08:46 )

koše jsou i velké viz foto... http://www.skyballoons.cz/img/letenka_vzor_web.jpg

Slavek ( 27. února 2013 07:42 )

A co treba vetsi balon s vetsi gondolou?

bieseger ( 27. února 2013 07:37 )

To mě nenapadlo že do těch malých košů u horkovzdušných balónů se vejde 21 lidí. Můžete mi někdo prozradit jak to funguje ? To jsou pověšení za lana pod ním?

Zobrazit celou diskusi
Další videa