Martin je možná otcem Nelly (1): Úřady mu to zakázaly zjistit

Autor: Helena Lacinová, shp - 
10. srpna 2012
12:25

Martin Christoph (29) z Litvínova chtěl soudně dokázat, že je otcem Nelly (1). Matka Šárka K. (21) jí do rodného listu nechala zapsat jiného otce, Lukáše Kolmana (30). Podle českých úřadů má možný biologický otec smůlu.

V době početí dítěte spala Šárka s oběma muži. Christoph je přesvědčený, že otcem děvčátka je právě on. Matka to zprvu nepopírala, ale v dokladech je zapsaný druhý muž. Docílit změny mohl jen soudní cestou, a proto požádal Nejvyšší státní zastupitelství, aby podalo žalobu na popření otcovství Kolmana k Nelly.

Matka test DNA odmítá

Ověření pomocí DNA však Nellinčina matka i Kolman odmítli. Brněnský státní zastupce Václav Kotas posléze Christophovi napsal, že není v zájmu nezletilé její současné poměry ve věci otcovství zpochybňovat . „Nezletilá Nella je na Lukáše Kolmana fixována a považuje ho za svého otce.“ Rozhodnutí zřejmě podporuje skutečnost, že Česká republika při přijímání Úmluvy o právech dítěte nepřijala článek sedm, který mimo jiné zaručuje právo dítěte znát své rodiče.

Je v zájmu dítěte, aby znalo otce

„V duchu této nezrušené výhrady bude muset údajný biologický otec, který není v rodném listu, počkat do dovršení zletilosti dítěte,“ doporučila Džamila Stehlíková, bývalá ministryně pro lidská práva. „Myslím, že je v zájmu dítěte, aby mělo jasno,“ stojí si za svým Christoph. Matka Nelly rozhodnutí uvítala. „Kauza s Christophem pro mě skončila. Žádný test DNA nebude . Mám svůj nový život, malá je spokojená a k minulosti se nechci vracet,“ řekla žena. Nyní žije ve Velké Británii.

zelena.karkulka ( 10. srpna 2012 21:13 )

nemůže napsat KOHOKOLIV,pokud nejsou sezdaní,MUSÍ s tím uvedený muž souhlasit na matrice

zelena.karkulka ( 10. srpna 2012 21:12 )

ale on NEVÍ,jestli je otcem!Může to být celke m kdokoliv

zelena.karkulka ( 10. srpna 2012 21:11 )

jenže kdyby si ten test udělal sám,nebude na to soud brát zřetel,musel by to být ,,oficiální,,test,soudem uznaný.Navíc,když spala s více muži,kdo ví,kdo je otec...

zelena.karkulka ( 10. srpna 2012 21:09 )

londýnský čokl opět mění nick?

pgga ( 10. srpna 2012 20:08 )

Znama ma ve svych 33 letch bohuzel rakovinu.V teto dobe take zjistila( pri vyplnovani papiru v nemocnici..kdy jeji matka musela s pravdou ven)...ze jeji otec neni biologickym otcem. No a ted se hlavne co se tyce jeji lecby otec hleda.... Bohuzel kdyz matka otehotnela...otec si to moc nepral...matka se seznamila s nekym jinym...vzali se..a jeho jmeno uvedla jako otce. Biologicky otec byl rad ze to tak dopadlo a zacal si svuj zivot...dceru nikdy nevidel....az mozna ted (pokud se najde)

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud