Japonci otevřeli nejvyšší televizní věž světa a tvrdí: Je vysoká 634 metrů a nic ji neskolí!

Autor: Eva Kroupová, zunk, ČTK - 
23. května 2012
21:50

V Tokiu byl otevřen komplex v nejvyšší televizní věži světa, 634 metrů vysoké Tokyo Skytree. A jenom během včerejšího dne se tam bylo podívat na 200 tisíc zájemců.

Vysílač Tokyo Skytree je druhou nejvyšší stavbou na světě. Prvenství patří 828 metrů vysoké budově Burdž Chalífa v Dubaji. Japonští architekti a stavaři si ale dali za cíl něco jiného. Aby pozlobili sousední Čínu, postavili věž schválně o několik metrů vyšší, než je přes 600 metrů vysoká televizní věž v Kantonu.

Konstrukce vysílače ve tvaru jehly je vyřešena tak, že má zůstat pevně stát i při zemětřesení o síle sedmi stupňů Richterovy škály. Celkové náklady na vybudování komplexu Tokyo Skytree obnášejí 65 miliard jenů (zhruba 16 miliard korun).

Během prvního roku počítají provozovatelé obrovského komplexu s množstvím restaurací, obchodů a kanceláří s 32 miliony návštěvníků. Hlavní atrakcí komplexu jsou dvě vyhlídky ve výšce 350 a 400 metrů.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

mblumel ( 24. května 2012 16:04 )

 O Titanicu se taky prohlašovalo, že je nepotopitelný...

vavruskova17ka ( 24. května 2012 00:42 )

Na internetu serfuju denne, ale az dnes jsem nasla tohle http://***/XWUK a je to pro me SOK!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud