Poslanec urážel homosexuály: Jsou prý případem pro psychiatra!

Pověstnou čtyřprocentní menšinu si poslanec slovenského parlamentu Štefan Kuffa na svou stranu rozhodně nezíská. Homosexuály totiž označil za nemocné, jimž by se měli věnovat psychiatři.
Kuffa rovněž považuje za chybu vyřazení homosexuality z mezinárodní klasifikace nemocí, ke kterému Světová zdravotnická organizace (WHO) před 20 lety přistoupila. Nováček ve slovenském parlamentu si za své výroky vysloužil kritiku sdružení zastupujících gaye a lesby.
"Světová organizace WHO vyjmula toto onemocnění ze seznamu duševních nemocí. Kdysi to tam bylo, homosexualita jako duševní nemoc, (...) patří to nazpět. Těmto lidem je třeba se specificky věnovat. Máme tu psychiatry, léčebny, určitě by se našli další odborníci. Netvařme se, že tu jsou lidé, kteří nepotřebují pomoc, potřebují," řekl dnes Kuffa v parlamentní rozpravě k programovému prohlášení vlády.
Prioritou je heterosexuální rodina, brání se poslanec
Padesátiletý poslanec seskupení Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti tak reagoval na svého předřečníka, kterému se nelíbilo, že jednobarevná vláda sociálních demokratů (Směr-SD) premiéra Roberta Fica ve svých záměrech na čtyřleté funkční období počítá s prosazováním institutu manželství jako svazku muže a ženy.
"Priorita je v rodině. Já se ptám, dva muži nebo dvě ženy, jak vychovají chlapce, jak bude orientován? Mně se líbí v programovém prohlášení vlády orientace na heterosexuální rodinu," řekl Kuffa. Dodal, že homosexuály ale nechce opovrhovat nebo je znevažovat.
Poslanec svým prohlášením rozlítil homosexuály
Výroky poslance popudily občanské sdružení Queer Leaders Forum, které hájí práva homosexuálů. Podle sdružení jsou podobná slova spíše trapná a v jiných zemích by byla přežitkem.
Na Slovensku na rozdíl od Česka a dalších zemí nemohou lidé stejného pohlaví uzavírat registrovaná partnerství. To jim prý komplikuje život například v případě nemoci partnera. V zemi pod Tatrami se většina obyvatel hlásí k některé z církví. Dominantní postavení má římskokatolická církev, její vliv na společnost ale spíš klesá.
S myšlenkou uzákonění registrovaných partnerství v minulosti přišla liberální strana Svoboda a solidarita. V koalici s křesťanskými demokraty a dalšími stranami ale tento bod do programového prohlášení předchozí vlády premiérky Ivety Radičové neprosadila.
No , ta fotka ty čtyřprocentní celkem slušně uráží .Znám jich pár a všichni vypadají jinak.