Zatrhli lidem lyžování

Členové sdružení si blahopřáli a připíjeli ekologickým moštem
Občanská sdružení, která jsou proti lyžování v Jeseníkách a v Beskydech, dosáhla v minulých týdnech mimořádných výsledků.
Občanské sdružení Sojka se přičinilo o to, že se nesmí lyžovat na Pradědu, občanské sdružení Beskydčan zarazilo radovánky lyžařům na Lysé hoře.
Sedm členů obou sdružení si k vítězství blahopřálo, objímali se navzájem a připíjeli si ekologickým moštem. "Správně, jen zpátky do trenek," řekl Blesku rodák z Frýdlantu nad Ostravicí zpěvák Pavel Dobeš.
Aktivity občanských sdružení zdaleka neskončily. Povzbuzeni úspěchy svých druhů ve zbrani požádali na ministerstvu vnitra o registraci lidé, kteří se houfují do občanských sdružení Ondřejník, Hukvald a Bezruč.
"Jsme šťastni, že už se nebude na Lysé hoře lyžovat, připravujeme žádosti o zastavení vleků na Gruni, Kohutce Soláni a Bílé," řekl včera Blesku nadšený aktivista přírodního hnutí Theo Strunk.
Podle zaručených informací už do Prahy putovala i žádost o ukončení zimních turistických aktivit na Pustevnách. "V první etapě demontujeme lanovku, pak zastavíme vleky a pošleme lyžaře domů," řekl Blesku Strunk. Pracně obnovované dřevěné stavby Maměnka a Libušín mají být převezeny do skanzenu, ostatní včetně kamenných staveb od základů odstraněny.
Podnikatel Radoslav Třos z Čeladné strávil minulý týden ve Vatikánu a vrátil se domů jako vyměněný. "Jakmile roztaje sníh, osobně rozorám první jamku golfového hřiště a ostatní členy klubu vyzvu k následování," řekl Blesku před Silvestrem. Ujistil redakci Blesku, že přitom dá pozor, aby neohrozil život žádného křečka, krtka, žížaly nebo šneka. "Slíbil jsem si to a slovo dodržím," dodal pohnutým hlasem.
Blesku se podařilo zjistit, že na loukách pak bude pěstovat pravé domácí ovečky - jejich vlnu bude s ekonomicky přijatelnou ztrátou vyvážet do Austrálie. Ale vyvážet vlnu do Austrálie je strašně neekologické, pan Třos by měl rozhodně zvážit využití vlny v nejbližším okolí.