Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

"Smrtící pláž" si vyžádala další oběť: Mladý surfař nepřežil napadení žralokem

Autor: INT, zun, ljšk - 
16. ledna 2012
21:46

Nejnebezpečnější pláž světa má svou další oběť. Surfař Ngidi Msungubana (†25) včera zemřel po napadení žralokem býčím. Tragédie se stala u Eastern Cape v Jihoafrické republice. Žraloci zde mají na svědomí už šest lidských životů během posledních pěti let.

Než byl mladík vytažen na břeh, bojoval se žralokem skoro pět minut. Poté mu přispěchal na pomoc člen pobřežní hlídky. Záchrana však přišla pozdě. Msungubana při převozu do nemocnice podlehl svým fatálním zraněním.

Zdravotní mluvčí pro deník DailyMail popsal napadení následovně: "Muž surfoval ve vodě, která byla hluboká sotva metr a půl. Svědci, kteří byli poblíž vypověděli, že zápas muže se žralokem trval okolo pěti minut, pak se voda zbarvila krví."

Jedná se o šestý smrtící útok na stejném místě za posledních pět let. Neblaze proslavená pláž si tak získala přízvisko "smrtící".

Mluvčí poznamenal, že je potřeba vyšetřit příčinu abnormálně častých napadení. Teorie, kterou zmínil, hovoří o tradičních obětech, které provozují křesťanští vyznavači. Věřící při rituálech vhazují do moře mrtvé ryby, ty se pak mohou stát pro žraloky neodolatelným lákadlem.

tryskomys ( 18. ledna 2012 15:13 )

Ten by je určitě vyplivl,protože něco tak hnusnýho ještě nepotkal!

elssa ( 17. ledna 2012 09:49 )

mají takové stestí ti zakonodarci že by nás to stály prachy a žralok by je ani nežral

Zobrazit celou diskusi