Stávka dispečerů: Lety do Španělska mají hodinová zpoždění!

Ilustrační foto - na letištích čekají desítky turistů na svůj let od Španělska  (Autor: Blesk - Michal Šula)
Autor: ČTK, val - 
21. července 2010
11:35

Chystáte se dnes letecky do Španělska? Tak pak se připravte, že si na letišti chvíli počkáte. Stávka letových dispečerů ve Francii zpožďuje lety mezi ČR a Španělskem až o několik hodin.

Časové manko nabraly spoje z Prahy do Madridu a Barcelony a z Barcelony do Prahy. "Prozatím ale není nutné zrušit žádný ze spojů Českých aerolinií," uvedla mluvčí Českých aerolinií Hana Hejsková.

Na linkách mezi Francií a Českou republikou se letadlům víceméně daří dodržovat letový řád, zpoždění se pohybují pouze v řádech minut. Z Prahy se létá především do Paříže, Marseille a Štrasburku.

Francouzi protestují proti plánu na vytvoření jednotného systému řízení letového provozu v Evropě. Stávku zahájili v noci, ukončit by ji měli ve čtvrtek ráno. Podobný protest se konal už v lednu a únoru, kdy se rovněž zpožďovaly lety do Španělska.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud