Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Oblačno, déšť 21°C

Izrael zaútočil na Gazu: 7 zraněných Palestinců

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, am - 
22. listopadu 2009
08:58

Izraelské letouny dnes podnikly nálety na cíle v pásmu Gazy. Bylo při nich zraněno sedm Palestinců.

Mluvčí izraelské armády uvedl, že nálety byly reakcí na raketové ostřelování Izraele z území ovládaného radikálním hnutím Hamas. Cílem náletů byly dvě továrny v centrální a severní části Gazy, kde se vyrábějí zbraně, a pašerácký tunel vedoucí pod hranicí s Egyptem.

Útoky byly podniknuty den poté, co Hamas prohlásil, že se s dalšími militantními stranami v pásmu Gazy dohodly, že zastaví raketové ostřelování měst v jižním Izraeli. Chtějí tím předejít odvetným akcím izraelské armády.

Mluvčí armády řekl, že letecké útoky byly reakcí na sobotní střelbu raket z pásma Gazy. Ty dopadly poblíž města Sderot, ale nezpůsobily žádné zranění ani škody.

Podél hranice mezi Izraelem a pásmem Gazy byl zachováván relativní klid od letošního ledna, co Izrael ukončil 22denní ofenzivu v Gaze. Cílem ofenzivy bylo zarazit téměř každodenní útoky militantních ozbrojenců. Další skupiny však v raketovém ostřelování pokračovaly, i když v mnohem menší míře než předtím.

Izraelská armáda obvykle odpovídá na sporadické raketové útoky leteckými nálety na tunely pod egyptskou hranicí, které se používají k pašování zboží a zbraní do Gazy.

hmail ( 22. listopadu 2009 22:18 )

Jak mohou být izraelci okupanty na území, které palestincům nepatřilo? Prohlédněte si historické mapy. Kdybych byl izraelec, tak taky nebudu čekat s rukama v klíně až na mě napochoduje nějaký šmejd s výbušninou a zlikviduju ho raději dřív. Naprosto je chápu.

whitebeard ( 22. listopadu 2009 11:15 )

proti okupantům se bojuje i sebevražednými ůtoky..pokud mapy nelžou, tak Izraelci jsou na okupovaném území a tím pádem musí snášet odpor obyvatelstva..co je to za lidi, když se rozpínají v Palestině stejně jako dříve Hitler v Evropě?

siroky11 ( 22. listopadu 2009 09:45 )

Obamo zastav to řádění Palestinců. Pokud sdělovací prostředky nelžou - tak Izrael POUZE odpovídá na útoky Palestinců!!! Co je to za lidi, když na sebe navlečou výbušninu s cílem zabít co nejvíce lidí??? To je fanatismus!

bosomfriend ( 22. listopadu 2009 09:31 )

dokaž , že jsi neostal Nobelovou cenu zadarmo!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa