Vykolejení vlaku v Chorvatsku: Policie zatkla čtyři lidi!

Vlak vykolejil v těžce přístupném terénu. Na místě musela zasahovat i helikoptéra  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, rvs - 
27. července 2009
22:37

Chorvatská policie dnes v souvislosti s páteční nehodou vlaku u Splitu na jihu země údajně zatkla čtyři lidi, napsal zpravodajský portál javno.com. Podle webu jde o zaměstnance chorvatských železnic.

Při nehodě vlaku zahynulo šest lidí a 55 dalších utrpělo zranění. Záhřeb dnešek prohlásil za den smutku.

K výslechu dnes policie povolala pět lidí v Záhřebu a tři ve Splitu. Vyšetřovatelé se o víkendu zaměřili na špatné použití protipožárního a antikorozního nátěru kolejí, který prý mohl vykolejení způsobit. Příčina nehody ale stále není jasná.
Chorvatská média spekulovala, že příčinou nehody mohly být vysoké teploty dosahující až 40 stupňů Celsia nebo kámen v kolejišti. Chorvatská televize také uvedla, že úsek trati v místě neštěstí byl před dvěma lety opravován a že páteční vykolejení vlaku nebylo v této části koridoru zdaleka prvním případem. Předchozí nehody se obešly bez lidských ztrát.

Ve splitské nemocnici dnes zůstalo 16 lidí, ale jejich životy nebyly podle listu Croatian Times v ohrožení. Při nejhorším železničním neštěstí od vyhlášení nezávislosti Chorvatska v roce 1991 zahynul Španěl žijící ve Slovinsku, Francouz chorvatského původu a čtyři Chorvaté. Ve vlaku necestovali žádní Češi.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud