Rozzuření zaměstnanci: Firma nám o polovinu snížila plat!

Autor: Helena Lacinová - 
7. ledna 2010
21:20

„Chceme zpět svoje platy. Pryč s vedením!“ Tato a ještě další hesla byla včera slyšet v Mostě- Velebudicích před fi rmou Grammer. Ta vyrábí opěrky hlavy a další vybavení do osobních vozů.

Vykřikovala je více než stovka pěkně rozzuřených zaměstnanců. Pro svůj vztek měli pádný důvod. Firma snížila totiž všem platy o polovinu a největší nespokojence poslala rovnou na dlažbu.

Video Rozzuření zaměstnanci před firmou Grammer v Mostě - Helena lacinová
Video se připravuje ...

„Lidé si mě zvolili, abych za ně mluvil. Dostal jsem výpověď,“ řekl Blesku Miroslav Sivák (40), který ve firmě pracuje s manželkou pět let. Řekl také, že výpověď dostali i další křiklouni.

„Nechtějí s námi jednat, co dojednají s odbory, to vzápětí vedení poruší. Podle toho, co nám řekli, zřejmě přijdu o 10 tisíc korun na výplatě. Nevíme, za kolik budeme od pondělí vlastně dělat,“ rozčiloval se další ze zaměstnanců Jan Reichman (36). Ve firmě dělá deset let.

Před fabrikou v Mostě bylo včera husto. Lidi hrozně štvalo, že je firma podrazila. Když totiž bylo třeba, chodili údajně do práce navíc a mnohdy i zadarmo.

Snížením mzdy mají ztratit od pěti do deseti tisíc korun měsíčně. „Když potřebovali, tak jsme řekli, pomůžeme. A tohle je vděk,“ řekl se zlostí v hlase Miroslav Sivák.

Zaměstnanci Grammeru v Mostě včera nepracovali a jsou odhodláni kvůli svým platům stávkovat. Blesk samozřejmě sháněl vyjádření vedení firmy. Její představitelé po vrátné ale vzkázali, že mají jednání. Poté nezvedali ani telefon.


Firma Grammer CZ, s. r. o.
◆ vyrábí opěrky hlavy a další vnitřní vybavení osobních automobilů
◆ má největší závod v Mostě, další střediska jsou v Dolních Kralovicích a Tachově ◆ zaměstnává okolo 1000 zaměstnanců

anelam ( 8. ledna 2010 13:21 )

ale už za revoluce KSČ varovala že bude nezaměstnanost,bída,vše zdraží o sta procent.....a noví mocní tvrdili něco úplně jiného.Však jste to také poslouchali.A víme že to byl záměr.Je to bordel já a mnozí další necinkali a o to je to horší že se v tom vezeme VŠICHNI!!!!

sakra ( 8. ledna 2010 10:48 )

České zaměstnance budou tvrdě odírat, protože nemají nikde v ČR podporu. V Německu by musela platit zaměstnancům mnohonásobně více a za méně práce a proto mají fabriky v ČR s veškerou podporou našeho "státu" .

gogo ( 8. ledna 2010 07:42 )

Podle mne za dalších 20 let již nebude Česko jako samostatný stát existovat. Tak, jako dnes již téměř 20 let neexistuje Československo ... Bohužel.

siroky11 ( 7. ledna 2010 22:23 )

Máte alespoň polovinu, to firma Porkert,a.s. ve Skuhrově nad Bělou, nevyplácela vůbec nic!!!

siroky11 ( 7. ledna 2010 21:38 )

chtělo by to vidle a ten "hnůj" přeházet a začít v parlamentu.

Zobrazit celou diskusi