Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Zásadní omezení na twitteru! Elon Musk oznámil přísné limity u příspěvků

Aktualizováno -
1. července 2023
21:51
Autor: ČTK, simao - 
1. července 2023
20:09

Americká internetová společnost Twitter dočasně zavedla limit na počet zobrazených příspěvků na své stejnojmenné sociální síti. Ověření uživatelé si jich mohou zobrazit 6000 denně, neověření 600 a uživatelé s nově založeným neověřeným účtem pak 300 denně. Oznámil to dnes šéf podniku Elon Musk. Důvodem je podle něj potřeba zamezit rozmáhajícímu se extrahování dat ze sítě. Twitter kromě toho podle agentury Reuters znemožnil čtení tweetů neregistrovaným uživatelům.

„Abychom se vypořádali s extrémními úrovněmi extrahování dat a manipulace se systémem, použili jsme následující dočasné limity: Ověřené účty jsou omezeny na čtení 6000 příspěvků za den. Neověřené účty do 600 příspěvků / den. Nové neověřené účty na 300 / den,“ oznámil v sobotu Elon Musk.

Musk později dodal, že limit pro ověřené uživatele se brzy zvýší na 8000 zobrazených příspěvků denně, pro neověřené na 800 a pro uživatele s nově založeným neověřeným účtem na 400 příspěvků denně. Kdy se tak stane, ale Musk neupřesnil.

Uživatelé si stěžují

Část uživatelů si krátce po zavedení limitů začala stěžovat na omezený přístup k síti a na oznámení, že už stanovený limit vyčerpali. Mezi tématy, která systém vyhodnocuje jako aktuální trendy, tak na twitteru začaly převládat stížnosti.

Musk firmu Twitter koupil v říjnu loňského roku a podnik od té doby prošel rozsáhlými změnami. Mimo jiné zavedl placené ověřování uživatelů a platícím uživatelům umožnil psát výrazně delší tweety. Twitter také výrazně snížil počet zaměstnanců.

V průběhu dnešního dne předcházela zásadní novince jiná - Twitter začal umožňovat čtení tweetů pouze zaregistrovaným uživatelům.

Čtení příspěvků jen pro zaregistrované

Musk tento krok označil za „dočasné nouzové opatření“. Nepřihlášení uživatelé, kteří se pokusí zobrazit obsah na síti Twitter, jsou nyní vyzváni, aby se přihlásili do existujícího účtu, nebo aby si účet založili.

Opatření je podle Muska reakcí na to, že stovky organizací ze sítě Twitter „mimořádně agresivně“ extrahují data, což podle něj „degraduje služby pro normální uživatele“.

Musk si už dříve stěžoval, že firmy působící v oblasti umělé inteligence (AI) využívají data ze sítě Twitter k trénování svých systémů. „Podnikneme právní kroky proti těm, kteří kradli naše data,“ uvedl.

Musk, který je rovněž výkonným ředitelem automobilky Tesla, je nyní nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku 231 miliard dolarů (zhruba pět bilionů Kč).

Video  Jak umělá inteligence ovlivní náš život? Expertka zdůrazňuje, že lidský element je stále důležitý.  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

rodrigos ( 2. července 2023 05:09 )

Pan Musk je přeci jen pořádný frajer.Mohl by být i menší.Ze svého financuje celé měsíce satelitní internet pro UKáčka. A ti přes něj válčí.To se nám to bojuje když nám druzí všechno platí.A ještě si kladou nově podmínky.

Jirik-ta ( 1. července 2023 20:15 )

já tam nejsem a ani nebudu

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud